Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Plexo má za sebou veľký večer. Bratislava žila uplynulý víkend hip-hopom!

Bratislavský Flame Music Bar zažil včera noc, na ktorú len tak nezabudne. Dvadsiateho tretieho novembra sa práve na tomto mieste zišli priaznivci hip-hopu a pomohli uviesť do života nový album dvojice hudobníkov Plexo & Mugis s príznačným názvom AU!

Prečo práve AU? To už nám objasňuje Plexo: „Celý môj život je AU, lebo chcem na krku AURUM raz mať.“

O tom, že pôjde o nezabudnuteľný večer, svedčil nielen výber miesta krstu, kde už dvojica hip-hoperov viackrát koncertovala, ale taktiež naplnená kapacita podniku, pozostávajúca z priaznivcov, rodiny a známych tohto zohraného dua. 

Reklama

Hviezdna spolupráca

Na ich hip-hopovej novinke s komixovým obalom nájdete pätnásť pestrých skladieb s rôznorodými spoluprácami. Za všetky featuringy spomeňme mená ako Delik, Majself, Šorty, Tafrob, Čis T či producentov ElMurdo, Hoodini a samozrejme Mugis.

Po privítaní a úvodnom slove hviezd večera nemohlo chýbať ani živé vystúpenie a ukážka niekoľkých skladieb z albumu. Okolo polnoci už predstúpil pred návštevníkov Plexo, za chrbtom s dvorným producentom Mugisom a odohrali špeciálnu show z nového CD. V rámci nej predstavili novinky ako Nezmar, Haló alebo Zmeškaný Hovor. Po bloku noviniek už prišiel na rad očakávaný krst. 

Reklama

Krstné mamy ostali v rodine …

… chalani si totiž za krstné „mamy“ vybrali svoje polovičky, pretože ako Plexo tvrdí: „Na konci dňa sú to jediné bytosti, ktoré sú tu pre nás, ľúbia nás a tolerujú naše excesy :)“.Medzi hosťami sa mihli ich priatelia a hudobníci Adiss, Palky & DJ MikroMan, Puerto či talentovaná speváčka Nicky Mack, s ktorou Plexo chystá aj spoločnú skladbu. Na platniach hral počas večera skvelý DJ Lkama, stálica hip-hopovej scény, a taktiež známy zo zoskupení GR Team a City Code.

Pevné miesto na hudobnej scéne

Reklama

Plexo sa na slovenskej hudobnej scéne pohybuje už viac ako desať rokov. Od začiatku kariéry si prešiel mnohými kariérnymi i osobnostnými pádmi, ktoré ho však nesmierne zocelili a doviedli na súčasnú cestu. Ba čo viac, zhmotnil ich do zaujímavej hudobnej produkcie.

Plexo patrí medzi slovenskú hip-hopovú elitu, ktorá sa prezentuje aj na najväčšom slovenskom hip hopovom open air festivale Hip Hop Žije. Už v minulosti bodoval so skladbam Bez teba či Najkrajšia vec, s ktorými sa mu podarilo dosiahnuť milióny videní na YouTube. Bude v našliapnutom tempe pokračovať? 

Zdroj: TS, Stella Production

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...