Koncerty

Po ročnej odmlke sa na Záhorie vracia Peace Fest!

Malý hudobný festival Peace Fest sa od roku 2004 každoročne koná na Záhorí v mestečku Gbely, výnimkou je ročník 2018 kedy sa Peace Fest nekonal.

Tento fest sa koná vždy posledný augustový víkend na futbalovom štadióne v Gbeloch. Jedná sa o maličký fesťáčik, ktorého program tvorí vždy 5-6 kapiel.

Zo začiatku tu vystupovali väčšinou lokálne kapely, no za tie roky sa v Gbeloch vystriedalo veľa zvučných mien ako: The Paranoid, Smola a Hrušky, Puding pani Elvisovej, Kurtyzány z 25. Avanue, Zoči Voči, U.K.N.D., Heľenine oči, From our Hands a veľa veľa ďaľších…

K Peace Festu neodmysliteľne patrí domáca kapela Sanchez Amsterdam. Mladá formácia je súčasťou slovenskej rockovej scény a môžete sa s ňou stretať na festivaloch po SR. Sanchez Amsterdam sú takisto spoluorganizátori Peace Festu.

Celú akciu vždy financuje mesto a tak isto organizuje, no vždy čo sa týkalo programu tak v tom mali prsty miestny hudobníci. My spolu s chalanmi sa zapájame do organizácie Peace Festu od roku 2012, kedy na náš podnet bola pozvaná kapela Bačova Fujara a kapela Grand Central z Londýna.”

Pre mňa hudba znamená veľmi veľa, a preto už od roku 2013 spoluorganizujem Peace Fest. Ostatní chalani z kapely mi pomáhajú s propagáciou. V Gbeloch bolo vždy veľa kapiel a my sme prišli ako nová generácia, ktorá chce do tohto mesta hudbu stále prinášať. Pravdepodobne ste o Peace Feste veľa nepočuli, pretože vždy sme brali PF len ako lokálnu akciu. No pevne verím, že sa to v najbližších rokoch zmení. Myslím, že tento rok máme silný program, ktorý je založený hlavne na domácich umelcoch z mesta Gbely.

Hoci sme spoluorganizátor, hrali sme na PF naposledy v roku 2016, preto sa na tento ročník veľmi tešíme. Okrem nás vystúpia domáci umelci Sarah Cao a Adhok, predstavia sa aj kamoši z kapely Zoči Voči a momentálne jedna z top kapiel na Slovensku Billy Barman.

Aktuálne sa Slovenskom valí vlna domácich pivovarov, ktoré sú veľmi populárne, a preto novinkou Peace Festu bude stánok s domácimi remeseľnými pivovarmi. Na to sa veľmi teším aj ja osobne.”: dodáva spevák kapely Sanchez Amsterdam Dávid Maniaček.

Nám už nezostáva nič iné len ako Vás pozvať na konci leta 30.8. do mesta Gbely na Peace Fest 2019.

To Top