Zaujímavosti

Pochod čertov po prvýkrát na Slovensku!

Vianočné trhy v Piešťanoch prinášajú ďaľšiu novinku a exkluzívne ako prvé na Slovensku prinesú show, ktorá priťahuje tisíce návštevníkov. Je to staroveká tradícia, ktorá vznikla v rakúskych alpách odkiaľ sa postupne šíri do celej Európy. Dnes sa pochody čertov nazývane Krampuslafy konajú v Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Talianksu, Slovinksu, Chorvátsku či Česku a na Slovensku sa táto atraktívna Alpská tradícia spojená s adrenalínovým zážitkom, neskutočnou atmosférou a neopozeranou show predstaví úplne prvý krát!

Ako organizátor vianočných trhov v meste Piešťany sa každý rok snažíme vymyslieť atraktívny program pre návštevníkov a priniesť nejaké novinky, aby vianočné trhy napredovali a rozvíjali sa. Tohtoročnými novinkami sú mikulášsky beh, ktorého výťažok poputuje na dobročinné účely, ktorý sa uskutoční 9.12.2017 a pochod čertov 17.12.2017. Pochod čertov je tisícročná tradícia, ktorá patrí k adventu.

Od dávnych časov nás naši rodičia strašili tým, že ak nebudeme poslúchať zoberie nás čert. A je to presne ten čert ktorým je KRAMPUS. Krampus sa zjavuje 5.decembra ako doprovod sv.Mikuláša. Mikuláš dobré deti odmeňuje zatiaľ čo Krampus (čert) má zlé deti potrestať. .. 22 decembra sa podľa legendy premení na normálnu ľudskú bytosť a nič si nepamätá. Preto sa o ňom hovorí, že je to napol zviera napol človek. Pochod čertov neni na strašenie malých detí, ale podľa tradície nesie každý krampus ťažký zvon, ktorého hlasité zvonenie má za úlohu vyhnať zlo a zlých ľudí pred nastávajúcou zimou. Dnes sú tieto pochody jedným z najnavštevovanejších podujatí v europe počas adventu.

Nakoľko  sa jedná o nultý ročník  tohto divácky vyhľadávaného podujatia ,  preto si dnes nevieme ani poriadne predstaviť aký veľký záujem bude. Upozorňujeme návštevníkov aj obyvateľov mesta aby  počítali zo zvýšenou dopravou a možné problémy s parkovaním a vypravili sa do centra v predstihu, aby predišli zdržaniu v zápchach. Taktiež vyzývame návštevníkov, aby dodržiavali bezpečnostné pokyny organizátorov a nenarúšali svojim správaním priebeh akcie.

Taktiež si Vás dovoľujme upozorniť, že fotonie bude možné až po skončení podujatia na miestach nato určených. Začiatok pochodu je naplánovaný na 17 hodinu s tým, že pochod by mal vyraziť z nákupného centra Aupark a pokračovať cez Námestie slobody smerom na Winterovu ulicu a späť.

To Top