74. Hudobné leto – Operná noc – Vargicová, Beláček a Buranovský – Kursalon Trenčianske Teplice

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti


  • Táto udalosť už prebehla.

74. Hudobné leto – Operná noc – Vargicová, Beláček a Buranovský – Kursalon Trenčianske Teplice

11. júla - 19:00

15€
74. Hudobné leto - Operná noc – Vargicová, Beláček a Buranovský - Kursalon Trenčianske Teplice

Doprajte si výnimočný zážitok a vychutnajte si unikátnu Opernú noc v Kursalone! Predstavia sa svetovo známi slovenskí operní speváci Ľubica Vargicová a Gustáv Beláček v sprievode vynikajúceho klaviristu Daniela Buranovského.

Sopranistka Ľubica Vargicová patrí medzi poprednú špičku svetovej opernej scény. Vystupuje na najvýznamnejších operných scénach ako napríklad Zürich, Bern, Madrid, Praha, Budapešť, Berlín či Lima, niekoľko turné odspievala v Japonsku a hlavné postavy vytvárala aj vo Viedenskej štátnej opere či v Bavorskej štátnej opere Mníchov.

Svetovo známy slovenský spevák Gustáv Beláček účinkoval v Štátnej opere Praha, v Grazi, Bazileji, Ľubľane, Düsseldorfe, Norimbergu, Mníchove, Kodani, vo Verone, Florencii, Brazílii či v Toronte a na ďalších svetových operných scénach.  Nahráva pre Bayerischer Rundfunks, BBC a mnohé ďalšie rozhlasové a televízne spoločnosti. Nahrávka Dvořákovho Rekviem, ktorú realizoval s New Jersey Symphony Orchestra, bola ocenená  americkou Grammy a prevzal si aj prestížnu cenu nadácie Gabardi za interpretáciu diel Mozarta a Rossiniho.

Týchto unikátnych operných umelcov bude na klavíri sprevádzať Daniel Buranovský. Aj Daniel má za sebou medzinárodné úspechy, vystupoval na viacerých hudobných festivaloch ako Bratislavské hudobné slávnosti, Melos-Etos, Hornosliezsky festival v Katowiciach, Festival českej hudby v Bonne a ako sólista spolupracoval s mnohými domácimi a zahraničnými orchestrami na pódiách v Európe, Amerike či Ázii.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
11. júla
Čas:
19:00
Cena:
15€
Udalosť Značky:
, , , , ,

Miesto udalosti

Kursalon Trenčianske Teplice
17. novembra 314/32
Trenčianske Teplice,914 51
Telefón:
032/381 01 43
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!