Alexandrovci European Tour 2019- Amfiteáter Východná

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Alexandrovci European Tour 2019- Amfiteáter Východná

4. júna 2019 - 19:00

18€
Alexandrovci v Žiline vo väčšom priestore a open air

Profesionálny súbor vznikol v roku 1955 a odvtedy sa venuje rozvíjaniu a javiskovému stvárneniu hudobného a tanečného bohatstva Rusínov. V jeho troch zložkách, tanečnej, speváckej a hudobnej, pracuje viac ako 40 umelcov. Okrem tradície Rusínov žijúcich na východnom Slovensku sa súbor venuje aj folklóru ostatných regiónov Slovenska a v repertoári majú aj tance z okolitých krajín.

Súbor oficiálne zahájil svoju činnost v roku 1928, vystúpením v ústrednom dome Červenej armády v Moskve.

V priebehu 2. svetovej vojny sa Alexandrovci rozdelili do niekoľkých skupín a sovietských vojakov po celý čas trvania vojny povzbudzovali ruskými národnými a vojenskými piesňami, napríklad aj Svjaščennaja vojna (Svätá vojna), ktorá je dodnes odkazom zakladateľa súboru Alexandrova.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
4. júna 2019
Čas:
19:00
Cena:
18€
Udalosť Značky:
, , , , , ,

Miesto udalosti

Amfiteáter Východná
Východná 18
Východná, 032 32
Telefón:
0918 817 148*Informácie o podujatiach na stránkach music ZONE sú importované z oficiálnych stránok predajcov vstupeniek. Cena alebo program nemusia byť v tejto chvíli aktualizované. Aktuálnosť podujatia si overíte kliknutím na tlačidlo kúpiť vstupenky, kde nájdete aktuálne a oficiálne informácie od predajcu vstupeniek. (music ZONE nezodpovedá za zmenu ceny vstupenky ani programu.)

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!