Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom – Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti


  • Táto udalosť už prebehla.

Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom – Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica

16. augusta - 0:00 - 17. augusta - 0:00

6€

Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom je novým prírastkom do veľkej rodiny folklórnych festivalov a slávností na Slovensku. Každoročne, vždy počas tretieho augustového víkendu vám budeme prinášať krásu tradičnej ľudovej kultúry, ku ktorej sa budeme snažiť citlivo zaradiť aj účinkujúcich s iným, moderným pohľadom. Miestom konania bude Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica.

Folklórna Bystrica má ambíciu vrátiť do mesta pod Urpínom tradíciu folklórnych koncertov a festivalov, ktoré sa v predošlej ére tešili veľkému záujmu. Moderná doba tieto aktivity rokmi zastavila, nezastavila a neutlmila však záujem Banskobystričanov a obyvateľov širokého okolia o ľudovú tvorbu a o folklór ako celok. Veríme, že sa náš festival stane oslavou folklóru, miestom stretnutia dobrých ľudí, pre ktorých je podpora, oživovanie a zachovávanie kultúry slovenského národa prirodzenou súčasťou života.

16.8.2019 – Piatok od 17.00 h. :
Folklórny súbor POĽANA Brno – CZ, Folklórny súbor MLADOSŤ Banská Bystrica, Katarína Mosnárová Bagľašová – Vojvodina, skupina ARZÉN, skupina ČECHOMOR

17.8.2019 – Sobota od 17.00 h. :
Folklórny súbor BYSTRINA Banská Bystrica, Slovenský kultúrno-osvetový spolok DETVAN (Srbsko) – účastník Folklórnej šou Zem spieva, folklórna skupina Priechoďan, folklórna skupina Bacúšan, ženská spevácka skupina Hojana, Fujaristi z Podpoľania (8 fujaristov) s ľudovou hudbou – veľký program, a ďalší.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Začiatok:
16. augusta - 0:00
Koniec:
17. augusta - 0:00
Cena:
6€
Udalosť Značky:
, , , , , , ,

Miesto udalosti

Amfiteáter Paľa Bielika
Cesta na amfiteáter 494/2
Banská Bystrica,974 01
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!