Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom – Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti


  • Táto udalosť už prebehla.

Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom – Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica

16. augusta - 0:00 - 17. augusta - 0:00

6€

Folklórna Bystrica – festival ľudovej hudby a tanca pod Urpínom je novým prírastkom do veľkej rodiny folklórnych festivalov a slávností na Slovensku. Každoročne, vždy počas tretieho augustového víkendu vám budeme prinášať krásu tradičnej ľudovej kultúry, ku ktorej sa budeme snažiť citlivo zaradiť aj účinkujúcich s iným, moderným pohľadom. Miestom konania bude Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica.

Folklórna Bystrica má ambíciu vrátiť do mesta pod Urpínom tradíciu folklórnych koncertov a festivalov, ktoré sa v predošlej ére tešili veľkému záujmu. Moderná doba tieto aktivity rokmi zastavila, nezastavila a neutlmila však záujem Banskobystričanov a obyvateľov širokého okolia o ľudovú tvorbu a o folklór ako celok. Veríme, že sa náš festival stane oslavou folklóru, miestom stretnutia dobrých ľudí, pre ktorých je podpora, oživovanie a zachovávanie kultúry slovenského národa prirodzenou súčasťou života.

16.8.2019 – Piatok od 17.00 h. :
Folklórny súbor POĽANA Brno – CZ, Folklórny súbor MLADOSŤ Banská Bystrica, Katarína Mosnárová Bagľašová – Vojvodina, skupina ARZÉN, skupina ČECHOMOR

17.8.2019 – Sobota od 17.00 h. :
Folklórny súbor BYSTRINA Banská Bystrica, Slovenský kultúrno-osvetový spolok DETVAN (Srbsko) – účastník Folklórnej šou Zem spieva, folklórna skupina Priechoďan, folklórna skupina Bacúšan, ženská spevácka skupina Hojana, Fujaristi z Podpoľania (8 fujaristov) s ľudovou hudbou – veľký program, a ďalší.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Začiatok:
16. augusta - 0:00
Koniec:
17. augusta - 0:00
Cena:
6€
Udalosť Značky:
, , , , , , ,

Miesto udalosti

Amfiteáter Paľa Bielika
Cesta na amfiteáter 494/2
Banská Bystrica, 974 01

 
*Informácie o podujatiach na stránkach music ZONE sú importované z oficiálnych stránok predajcov vstupeniek. Cena alebo program nemusia byť v tejto chvíli aktualizované. Aktuálnosť podujatia si overíte kliknutím na tlačidlo kúpiť vstupenky, kde nájdete aktuálne a oficiálne informácie od predajcu vstupeniek. (music ZONE nezodpovedá za zmenu ceny vstupenky ani programu.)

 

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť