Haken (UK) – Randal Club Bratislava

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti


  • Táto udalosť už prebehla.

Haken (UK) – Randal Club Bratislava

11. júla - 19:00

19,70€
Haken (UK) - Randal Club Bratislava

Haken je progressive metal kapela pochádzajúca z Londýna, ktorá vznikla v roku 2007. Založili ju gitarista a klávesák Richard Henshall z kapely To-Mera a jeho dvaja priatelia zo školy Ross Jennings (spev) a Matthew Marshall (gitara). Keď kapela doplnila svoju zostavu klávesákom, ktorého spoznali na online fóru s Petrom Jonesom, a síce s Jonesovým blízkym priateľom a bubeníkom Raymondom Hearneom, a ďalším gitaristom Thomasom MacLeanom (opäť z to-Mera), ktorý sa ujal basgitary.

Henshall spomína v niektorých prípadoch, že slovo “Haken” bolo fiktívne meno románovej postavy, na ktoré on a niektorí jeho kamaráti prišli vo svojich školských rokoch pod vplyvom alkoholu alebo to znamená burinu.

Svoje debutový demo nahrali v roku 2007 a obsahovalo dve skladby “Snow” a “Souls”. S demom začali hrať naživo po malých sálach v Londýne s pomerne dobrým ohlasom. V júli 2007 Haken predviedli svoju hudbu vôbec prvýkrát v zaplnenom londýnskom bare s veľkým ohlasom, po ktorom nasledovalo ďalšie týždeň vypredané vystúpenie na The Peel v Kingstone. Počas niekoľkých mesiacov od tohto dvojitého debutového vystúpenia boli Haken vybraní na podporu poľských Riverside (Inside Out) v Camden na prestížnej Underworld.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
11. júla
Čas:
19:00
Cena:
19,70€
Udalosť Značky:
, ,

Miesto udalosti

Randal Club Bratislava
Karpatská 3089/2
Bratislava,811 05
Telefón:
02/526 219 36
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!