Katapult on Tour 2019 – Piano Club Trenčín

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Katapult on Tour 2019 – Piano Club Trenčín

4. októbra 2019 - 20:00

19€
Katapult on Tour 2019 - DK Pezinok

Katapult je česká rocková skupina, ktorá vznikla v roku 1975. Žánrovo ide o hardrockovú skupinu. V rámci tohto radenia patrí Katapult ku skupinám štýlovo radených niekde medzi hardrock a pop.

Zakladateľom a vedúcou osobnosťou je gitarista a spevák Oldřich Říha, druhým stabilným členom kapely bol basový gitarista Jiří „Dědek“ Šindelář. Obaja mali pred zmenou názvu skupiny Mahagon na Katapult (ku ktorému došlo v roku 1975) za sebou spoločné pôsobenie v skupine Black Stars. Skupina sa po celý čas svojej existencie vystriedala viacero bubeníkov: Vladimír Krampol (krátko v roku 1975), Anatoli Kohout, Jaroslav Kadlec, Milan Tutsch, Jiří Stárek, Pavel Lopata, Milan Balcar, Michal Šindelář.

Väčšinu skladieb skupiny skomponoval Oldřich Říha, väčšia časť textov piesní pochádza od Ladislava Vostárka. Okrem neho textoval pre Katapult aj Pavel Vrba, Pavel Půta, Michal Vukovič, Milan Flanderka, F. R. Čech, alebo L. F. Hagen. Katapult za svoju dlhú a úspešnú históriu odohral asi 7 000 koncertov a v predaji hudobných nosičov sa medzi českými kapelami zaradil na druhé miesto za legendárnou českou skupinou Olympic. Skupina Katapult dvakrát získala prvé miesto v poslucháčskej ankete Zlatý slávik. V roku 2007 bola táto skupina uvedená do (českej) Beatové síně slávy v kategórii hudobných skupín.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
4. októbra 2019
Čas:
20:00
Cena:
19€
Udalosť Značky:
, , ,

Miesto udalosti

Piano Club Trenčín
Pod Sokolice 12 - 16
Trenčín, 911 01
Telefón:
032/744 50 81

 

*Informácie o podujatiach na stránkach music ZONE sú importované z oficiálnych stránok predajcov vstupeniek. Cena alebo program nemusia byť v tejto chvíli aktualizované. Aktuálnosť podujatia si overíte kliknutím na tlačidlo kúpiť vstupenky, kde nájdete aktuálne a oficiálne informácie od predajcu vstupeniek. (music ZONE nezodpovedá za zmenu ceny vstupenky ani programu.)

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.