Mejdan Roku 2019 – Michal David – Amfiteáter Nitra


Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti


Mejdan Roku 2019 – Michal David – Amfiteáter Nitra

7. septembra - 19:00

24€

Cesta speváka a skladateľa Michala Davida k prvým priečkám hitparád a miliónom predaných nahrávok viedla nečakane cez jazz.


V roku 1976 založil talentovaný študent pražského konzervatória počas štúdia (v r. 1976) jazzovú formáciu ” Štyri ” a získal ocenenie ” Hudobník roka ” na Pražských jazzových dňoch . V tej dobe sa zoznámil s producentom Františkom Janečkom a začal hrať v skupine Kroky spoločne so speváčkou Janou Kratochvílovou. Zlomový okamih jeho kariéry nastal, keď začal spievať.

V r. 1980 debutoval s piesňou Chcel by som žiť tak ako sa má , ktorú si aj sám napísal a na hudobnom festivale Intertalent , kde v r. 1981 zvíťazil s piesňou Nenapovídej . Doslova cez noc sa stal novým hudobný idolom a jeho plagát počiatkom osemdesiatych rokov nechýbal v žiadnej dievčenskej izbičke . Prvý sólový album Michala Davida vyšiel v roku 1980 a patril k najpredávanejším vôbec . Ak vtedy malo Československo naozajstného kráľa diskoték , potom ním bol práve Michal David – dlhá rada hitov patrí k najžiadanejším dodnes ako ” Nonstop ” , ” Discopříběh ” , ” Každý mi ťe lásko závidí ” , ” Pár priateľov ” a veľa ďalších , ktoré zľudoveli natoľko , že si ich spievajú celé námestia , napríklad pri víťazstve slovenských hokejistov na olympiáde v Nagane v roku 1998 , ktorým zložil na ich počesť hymnu ” Správnej tým ” .


ŠPECIÁLNY HOSŤ BUDE SAGVAN TOFI – herec, producent, spevák , sexsymbol českej filmovej scény.

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
7. septembra
Čas:
19:00
Cena:
24€
Udalosť Značky:
, , , , ,

Miesto udalosti

Amfiteáter Nitra
Dolnozoborská 18
Nitra,94901
Telefón:
037/632 32 76

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!