Vinny Appice Band / Live Evil Tour – Frankie Rock Club Nitra

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Vinny Appice Band / Live Evil Tour – Frankie Rock Club Nitra

20. júna - 21:00

25€
Vinny Appice Band / Live Evil Tour - Frankie Rock Club Nitra

Nie je v hudobnej histórii bežné, aby sa súrodenecké duo spoločne presadilo v hre na jeden nástroj a každý v inej slávnej zostave. Podarilo sa to bratom Carminovi a Vinnye Appicemu. Carmin Appice zvečnil svoje meno v kapelách ako Vanilla Fudge, u Roda Stewarda, alebo Blue Murder s JohnomSikesom, atď.

Jeho mladší brat Vinnie do bicích tĺkol od svojich deviatich. Zlomom v kariére bola pozvánka do Black Sabbath, vtedy už veľkých hviezd aby nahradil Billa Warda na turné k albumu Heaven and Hell, ktorý odišiel kvôli osobným problémom. Po skončení veľkolepého turné potvrdili svoju silnú periódu nahrávkou Mob Rules (1981) a koncertným záznamom Live Evil  (1982).

Osobné nezhody medzi Ronnie James Diom, Tonym a Geezerom vyústil k rozchodu zostavy a Dio si po rokoch odkladu konečne založil sólový projekt pod svojim menom, kde na bicie po väčšinu jeho existencie hral Vinnie Appice. Staré nezhody odvial čas a o 10 rokov neskôr sa Dio a Appice vrátili do zostavy Black Sabbath, z právnych dôvodov premenovaných na Heaven and Hell, kde spolu zotrvali až do smrti Ronnie James Dia….

Dnes už uzavretú éru Black Sabbath z éry Ronnie James Dia oživil Vinnie Appice s kapelou Mob Rules Live. V tomto roku sa rozhodol brázdiť pódiá s programom  „Live Evil“ ako poctu  slávnemu albumu, ktorý paradoxne stál aj pri roztržke Dia s Black Sabbath.  V ich oficiálnej diskografii je uvádzaný ako prvý koncertný záznam, hoci už v roku 1978 sa objavil záznam Live at Last s Ozzym. K vrcholom Live Evil patrí skladba „Heaven & Hell“, ale aj „War Pigs“ a to hlavne vďaka impozantnému viac ako dvojminútovému biciemu sólu Appica na záver. Na koncertné turné Live Evil Vinnie vyrazí v zostave:

VINNY APPICE – drums
PIERO LEPORALE – vocals
BAREND COURBOIS – bass
LORENZO CARANCINI – guitar

KÚPIŤ VSTUPENKY

Podrobnosti

Dátum:
20. júna
Čas:
21:00
Cena:
25€
Udalosť Značky:
, , , ,

Miesto udalosti

Frankie Rock Club
Mostná 232/42
Nitra,94901
Telefón:
0905 681 609
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!