Pohoda 2012 z môjho pohľadu

0
31
views

 

Lou Reed

Caribou

Kitty Davis & Lewis

Two Door Cinema Club

Aloe Blacc

Elbow

Kasabian

Talkshow

The Heavy

Billy Barman

Hypnotic Brass Ensemble

Emiliana Torrini

I Blame Coco

Chew Lips

 

Tak to nad je zoznam toho čo som videl na Pohode 2012. Nie je toho veľa – z časti kvôli mojej lenivosti a z časti kvôli tomu, že pred niektorými kapelami som si vyčakal prvú radu. Tým, že nie som žiaden profesionálny hodnotiaci típek, ale skôr chalan, ktorý hrá na gitaru, bol na Pohode a píše, tak jediné čo vám môžem poskytnúť je môj osobný subjektívny názor na vystúpenia kapiel a celkovú atmosféru na Pohode.

Asi začneme na začiatku – toto bola moja prvá Pohoda a dúfam že nie posledná. Predtým ako sme tam došli som si presne nevedel predstaviť celkovú atmosféru, areál, formu – vpodstate som nemal ucelenú predstavu o tom, kam idem. Prekonalo to moje očakávania – bolo to od začiatku super.

Prvý koncert bol PPE – až tak som ich nepoznal, šiel som tam zo zvedavosti, ale bolo to podľa mňa kvalitné otvorenie Pohody.

Lou Reed ma sklamal. To je asi všetko čo poviem na jeho adresu – z koncertu som odišiel skôr, ničím ma jeho vystúpenie neoslovilo.

Caribou bolo zato pre mňa jedno z najlepších vystúpení na festivale. Takmer všetka hudba bola tvorená priamo na stage-i, bolo vidno že hudobníci sa hubou bavili. Asi ani oni cestu z Kanady na Slovensko neľutovali, myslím si, že ako na každom koncerte tak aj na tomto bolo publikum veľmi vďačné a pohyblivé.

Najväčším prekvapením Pohody – Kitty, Davis & Lewis. Na koncert som prišiel len preto, že sa mi páčilo to, čo som počul zo stanu. A som rád že som šiel. Rodinná kapela kombinovala rôzne štýly (od blues po reggae), vystupovala veľmi sympaticky a mňa dosť oslovilo ako si počas koncertu medzi sebou vymienali nástroje. Ak by niekam sem zavítali znova, som tam.

Na Two Door Cinema Club som si vyčakal prvú radu a neľutujem. Jednoducho parádny koncert, ktorý si podľa mňa užilo ako aj publikum, tak aj kapela. Hrali veci z prvého albumu, ako aj nové veci, ktoré ešte nezverejnili.

Koncert Aloea Blacka bol prerušný kvôli búrke a nebol dokončený. Bola to škoda, ale na druhej strane si myslím, že prerušenie festivalu a varovanie pred búrkou iba potvrdilo profesionalitu a kvalitu festivalu, ktorý sa u nás koná. A Aloe Black? Jednoducho super – pracoval s publikom, bavil sa. Veľká škoda že nestihol práve I Need A Dollar.

Kapela Elbow zahrala kvôli búrke kratšie ako mala a myslím, že mi to až tak nevadilo. Hudba, ktorú hrali mi neprišla ako hudba pre tak veľké publikum – skôr by som si to vypočul doma večer sám.

Nasledoval Kasabian, ktorý bol jedným slovom fenomenálny. V mojich TOP3 koncertoch na Pohode je určite.

TALKSHOW. Slovenská kapelka, ktorá ma prekvapila. Hudobne určite v dobrom – odporúčam vypočuť ak ste taký indie človek. Gitarista, basák, bicista super. Niektoré pesničky trochu pripomínali Arctic Monkeys.

The Heavy som nevidel zblízka, ale na to o koľkej hrali dosť viditeľne roztancovali Orange stage, čo nebolo o takom čase zvykom.

Billy Barman – no nič extra podľa mňa. Veľmi sa mi to nepáčilo.

Hypnotic Brass Ensemble – tí pekní čierni? Hej presne tí. Super show, paráda hudba, spevák vyliezol na vrch stage-u. Myslím že nezabudnuteľná show.

Emiliana Torrini veľmi publikum neroztancovala, ale hrala celkom príjemnú hudbu.

I Blame Coco bolo super. Mali výborné svoje veci, ale aj tak bol najlepší ich cover od Pink Floydu – Another Brick in the Wall. Chalan sólo zvládol na výbornú, spev tiež super – naozaj najlepší cover tej pesničký aký som videl. Prekvapila ma táto kapela a iba v dobrom.

A na záver podľa mňa najlepšie vystúpenie na Pohode 2012. Chew Lips. Britské trio, ktoré roztancovalo Dome mi vyčarovalo na tvári úsmev – hrali s úplnou radosťou a uvoľnene, boli úprimne vďační za prítomnosť všetkých v publiku. O nich ale viac neskôr – pripravuje sa rozhovor 🙂

Tak toľko o Pohode 2012. Možno by som ešte spomenul že The Kooks, Chase and Status alebo The Horrors som nevidel kvôli tej črevnej onej čo zasiahla Pohodu ku koncu. Ale aj napriek tejto malej nepríjemnosti san a ďalšiu Pohodu teším a prídem. A ďakujem organizátorom. Fakt bolo dobre.