Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Pokuta 30€ za bubon a píšťalu na Kontraplese

Na podujatí proti plesu v opere, ktoré zorganizovalo hnutie Food Not Bombs Bratislava vystúpili hudobníci Lucas Perny a Miloslav Kollár. Napriek tomu, že hrali akusticky, bez veľkej aparatúry dostal organizátor Robert Mihály za skupinu absurdnú pokutu 30€.

Viac o Kontraplese napísal aktivista Peter Weisenbacher na stránkach jetotak.sk (http://www.jetotak.sk/editorial/plebs-v-opere) : „…aby toho nebolo dosť, vrcholom výsmechu zdravého rozumu bol jediný, hudobný, zásah polície. Pokutovala organizátora Róberta Mihályho za to, že do mikrofónu sa okrem príhovorov a básni ozvala aj hudba oných mladých umelcov.

Ono totiž jedna píšťalka a bubienok, bez akejkoľvek aparatúry, podotýkam, spadá pod „hudobnú produkciu“, na ktorú treba mať v Starom meste špeciálne povolenie a tak musel zaplatiť 30 eur a hudobníci museli prestať hrať.

Reklama
One Day Jazz Festival odštartuje už čoskoro v Košiciach a Bratislave

Povolenie navyše mal, ibaže nejaká múdra, z našich daní platená, hlava na Miestnom úrade zakreslila do mapy, že hudobníci môžu byť až pri soche Hviezdoslava i keď verejné zhromaždenie bolo pri Ganymedovej fontáne (nie, to nie je výňatok z Hlavy XXII ani absurdnej drámy Eugena Ionesca, to je rozhodnutie samosprávy pod vedením starostky Rosovej). Vyššie spomínanú pokutu, ktorá sa mnohým z nás môže zdať bežným výdavkom, musel Robo zaplatiť zo svojich a pre študenta bez príjmu to nie je málo.“

Dvaja hudobníci vystúpenie otvorili slovami : „Ples je des! Zdvihni päsť!“ Celú situáciu dokumentuje TVjetotak vo videu :

Kapela The Rest nahráva album a predstavuje nový videoklip ku skladbe Po slze vína


Okrem hudobnej produkcie boli recitované básne Egona Bondyho, ktoré prednášal Robert Mihály a príhovor taktiež predniesol Alexander Riabov.
Reklama

Zdroj: JeToTak.sk

Informoval: Lukas Perny

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: