Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Postihnuté deti v Žiari nad Hronom opäť mali svojich anjelov

Benefičný koncert „Na krídlach anjelov“ roztancoval, rozospieval a dojal v stredu 17. októbra 2018 v Mestskom kultúrnom centre v Žiar nad Hronom. Deti s mentálnym a zdravotným postihnutím a ich hostí privítali v Mestskom dome kultúry primátor mesta Peter Antal, riaditeľka OZ Nádej Ladomerská Vieska Viera Šedivcová, starosta obce Ladomerská Vieska Vladimír Baran a Milan Štefánik z OZ s rovnomenným názvom. Prvým prekvapením príjemného popoludnia moderovaného dvojicou Jožo Pročko – Dušan Cinkota bol dar od hendikepovanej maliarky Pavlíny Csápaiovej z OZ Nádej, ktorá venovala obraz s motívom anjela. 

Akciu otvorila zumba s Alou, ktorá sa postarala o skvelý začiatok podujatia tým, že všetkých naladila na tú správnu nôtu. Nič svojej povesti neostal dlžný ani Poddukelský umelecký ľudový súbor z Prešova. Skvelí tanečníci a speváci predviedli nádherné folklórne dedičstvo v podobe napr. zemplínskeho čardášu, rusínskych tancov, či ukrajinských mužských spevov.  

Na rockovú vlnu naladili publikum MODUS MEMORY s legendárnym Mariánom Greksom a speváčkou Dagmar Rostandt. Ich hity ako „Dievčatá“, „Kapely starnú“, „Sklíčka“ alebo „Úsmev“ navodili dokonalú atmosféru, ktorú si užívali aj hudobníci na pódiu, preto zdôraznili, že v nedeľu dostali viac, ako sami dali. 

Reklama

Mladšie publikum, najmä jeho nežnejšia časť, sa nevedelo dočkať Adama Ďuricu, ktorý priznal, že tento koncert vnímal ako test. Sám bol totiž v očakávaní, ako budú decká reagovať, keď zahrá, podľa neho, menej známu pesničku, ale spätná väzba bola fantastická nielen pri skladbách „Neľutujem“ a „Mandolína“. „Ďakujem za pozvanie. Rád hrám pre ľudí, ktorí cítia úplne inak, ako bežné publikum,“ pripomenul Adam Ďurica. 

Finále patrilo speváčke Kristíne. Popová diva spievala s citom, aj energiou a jej hity s prídavkom „Horehronie“ nenechali ticho ani jedny hlasivky. „Ak môžem mojou hudbou rozdávať radosť, som za to vďačná, preto pozvanie na takéto akcie prijímam rada. Tieto deti vnímajú hudbu cez dušu a vďaka tomu mám aj ja z toho dvojnásobný zážitok,“ priznala Kristína.  

Výborne sa zabávala aj dvojica moderátorov. Hoci išlo v prvom rade o zábavu, Jožo Pročko sa neubránil dojatiu pri pohľade na dievčatko, ktoré držalo transparent s jeho menom hore nohami… Dušan Cinkota zase zdôraznil, že netreba zabúdať na iných ľudí a práve to bol dôvod, prečo sa rozhodol prijať pozvanie na túto akciu. „Ak ide o akciu, ktorá má srdce, rád ju podporím,“ dodal populárny „Cinki“. 

Reklama

Akoto už býva tradíciou, sprievodné akcie zastrešovalo množstvo lektorov, ktorí sa museli poriadne obracať, pretože záujem o ne bol neutíchajúci, či už to bolo maľovanie na tvár, ozdobovanie sádrových odliatkov, maľovanie na plátno pod vedením maliarky Pavlíny Csápaiovej, prútikárstvo alebo enkaustika – maľovanie horúcim voskom. „Pre nás je táto akcia výnimočná tým, že sa na ňu pripravujeme naozaj dlho. Vyrábame rôzne darčeky a transparenty, ale hlavne sa na takomto festivale cítime rovnocenne s ostatnými ľuďmi, či účinkujúcimi,“ vystihla podstatu podujatia za všetkých Helena z DS Margarétka B. Štiavnica.  Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za pomoc.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...