Zaujímavosti

Poštu v Seattle pomenovali po gitaristovi Jimim Hendrixovi!

Štátni predstavitelia z Washingtonu schválili návrh zákona na premenovanie pošty v domovskom meste Jimiho Hendrixa v Seattli. Renton Highlands Post Office sa tak bude volať James Marshall “Jimi” Hendrix Post Office!

Obaja americkí senátori USA Patty Murray a Maria Cantewell podporili návrh úradu Adama Smitha na premenovanie tejto pošty. Návrh zákona bol podpísaný ešte minulý týždeň po jednomyseľnom schválení. Jimimu Hendrixovi sa tak dostalo veľkej pocty.

Pošta je vzdialená necelú míľu od pamätníka Jimiho Hendrixa na cintoríne Greenwood Memorial Park, kde je táto rocková legenda pochovaná.

“Toto označenie bude ďalej oslavovať Hendrixovu hlbokú spojitosť s regiónom a pomôcť zabezpečiť, aby jeho tvorivé dedičstvo zostalo v pamäti našej spoločnosti a inšpirovalo budúce generácie. Seattle bude vždy domovom Jimiho Hendrixa”: povedala Janie Hendrixová, sestra gitaristu, prezidentka a výkonná riaditeľka spoločnosti Experience Hendrix.

Pozrite si aj skvelé darčeky od Jimiho Hendrixa!

James Marshall „Jimi“ Hendrix, narodený ako Johnny Allen Hendrix bol americký blues rockový hudobník, gitarista, spevák a skladateľ.

Narodil sa v Seattli čistokrvnej indiánke z kmeňa Cherokee a černochovi. Po rozvode rodičov ho vychovával otec Al. Keď mal jedenásť rokov, dal mu otec prvú gitaru, na ktorú sa učil hrať sám, počúvaním otcových bluesových platní a keďže bol ľavák, obrátil si ju.

To Top