Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Poštu v Seattle pomenovali po gitaristovi Jimim Hendrixovi!

Štátni predstavitelia z Washingtonu schválili návrh zákona na premenovanie pošty v domovskom meste Jimiho Hendrixa v Seattli. Renton Highlands Post Office sa tak bude volať James Marshall “Jimi” Hendrix Post Office!

Obaja americkí senátori USA Patty Murray a Maria Cantewell podporili návrh úradu Adama Smitha na premenovanie tejto pošty. Návrh zákona bol podpísaný ešte minulý týždeň po jednomyseľnom schválení. Jimimu Hendrixovi sa tak dostalo veľkej pocty.

Pošta je vzdialená necelú míľu od pamätníka Jimiho Hendrixa na cintoríne Greenwood Memorial Park, kde je táto rocková legenda pochovaná.

Reklama

Toto označenie bude ďalej oslavovať Hendrixovu hlbokú spojitosť s regiónom a pomôcť zabezpečiť, aby jeho tvorivé dedičstvo zostalo v pamäti našej spoločnosti a inšpirovalo budúce generácie. Seattle bude vždy domovom Jimiho Hendrixa“: povedala Janie Hendrixová, sestra gitaristu, prezidentka a výkonná riaditeľka spoločnosti Experience Hendrix.

Pozrite si aj skvelé darčeky od Jimiho Hendrixa!

James Marshall „Jimi“ Hendrix, narodený ako Johnny Allen Hendrix bol americký blues rockový hudobník, gitarista, spevák a skladateľ.

Reklama

Narodil sa v Seattli čistokrvnej indiánke z kmeňa Cherokee a černochovi. Po rozvode rodičov ho vychovával otec Al. Keď mal jedenásť rokov, dal mu otec prvú gitaru, na ktorú sa učil hrať sám, počúvaním otcových bluesových platní a keďže bol ľavák, obrátil si ju.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama