Viac...

Poznáme dátum vydania nového albumu PWR/UP od kapely AC/DC

Legendárna austrálska kapela AC/DC po takmer šiestych rokoch vydáva svoj nový album, ktorý nesie názov PWR/UP. O albume sa šepkalo už dlho, ale kapela ho držala v tajnosti až do poslednej chvíle. Pred pár dňami hudobníci z AC/DC predstavili aktuálnu zostavu, ktorú tvoria Brian Johnson, Phil Rudd, Cliff Williams, Angus Young a Stevie Young.

Kapela tiež v krátkej 30 sekundovej ukážke predstavila nový singel s názvom Shot In The Dark. Celú skladbu by mala kapela AC/DC zverejniť už v stredu 7. októbra 2020. Album PWR/UP by mal vyjsť o mesiac neskôr, konkrétne 13. novembra 2020. Podľa najnovších informácií kapela album nahrávala už od roku 2018.

“Nikto si už nemyslel, že sa to stane. Niekedy v roku 2018 ma kontaktovala nahrávacia spoločnosť s otázkou, či máme chuť spraviť album. Spýtal som sa teda mojich hudobných kolegov, ktorí súhlasili,” prezradil pre rozhlasovú stanicu Rock 100 Brian Johnson. “V auguste sme sa vybrali do Vancouveru. Bezprostredne po príchode som pocítil to puto, ktoré sme budovali viac ako 38 rokov od môjho nástupu do kapely. Hneď ako sa chlapci zapojili a začali hrať, bolo to tam. Boli to nádherné chvíle.”

Pokračuje frontman kapely: “Veľa sa hovorí o tom, že na albume bude počuť aj gitaru zosnulého gitaristu Malcolma Younga. Nie je to však pravda. V skutočnosť je taká, že Angus a Malcolm celý život tvorili riffy a mali ich naozaj veľmi veľa. Malcolm množstvo riffov počas svojho života spolu s bratom Angusom prechádzal a vylepšoval. Niektoré z nich sme použili pre nový album.”

Malcolm Young údajne vždy vravieval: “Radšej to urobte AC/DC štýlom alebo to nerobte vôbec.” Johnson sa k nemu vyjadril:“Malcolm je teda v podstate stále s nami. Bol silnou postavou v našich životoch a stále si uvedomujeme, že na nás dozerá.”

Autor: Matej Mičík

To Top