Zaujímavosti

Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti ESPRIT

Meno víťaza hlavnej Ceny odbornej poroty ocenenia ESPRIT bude prezradené až počas slávnostného večera udeľovania cien dňa 30. apríla 2019 v Divadle Aréna v Bratislave. Koho si vybrali jazzoví fanúšikovia však už vieme.  Na základe internetového hlasovania na portáli jazz.sk získala Cenu verejnosti Esprit nahrávka „I Like That“ od zoskupenia Bratislava Hot Serenaders. 

Spolu s ostatnými víťazmi si svoju cenu preberú počas slávnostného večera spojeného so živým koncertom troch nominovaných zoskupení i výstavou jazzovej fotografie Rudolfa Baranoviča. Prídte spolu s nami osláviť Medzinárodný deň jazzu!

Orchester Bratislava Hot Serenaders priniesol na svojom víťaznom albume „I Like That“ skladby venované americkému jazzovému klaviristovi a kapelníkovi Jeanovi Goldkettovi, ktorý je považovaný za jedného z najlepších bandleadrov jazzu dvadsiatych rokov minulého storočia. V jeho orchestroch hrali tí najlepší jazzmani a o repertoár sa starali tí najlepší aranžéri. V oblasti synkopického jazzu patrí medzi najvýraznejšie osobnosti, a preto sa mu 20-členný bratislavský orchester rozhodol venovať celý album.

Album absolútneho víťaza Hlavnej ceny Esprit vyberá odborná porota, za Cenu verejnosti hlasovali fanúšikovia jazzu. Podľa návštevníkov portálu jazz.sk je najlepším albumom vydaným v roku 2018 nahrávka „I Like That“ od zoskupenia Bratislava Hot Serenaders a to s 25% z celkového počtu hlasov. Po nej sa na druhom mieste umiestnil album „The Rest of the World“ od zoskupenia Marek Szarvaš Projekt s 19% a na treťom mieste Ľudové Mladistvá s albumom „Viete ako…“ s 11% z celkového počtu hlasov.

Bratislava Hot Serenaders majú už svoje ocenenie isté, meno absolútneho víťaza však zaznie až priamo počas slávnostného večera s odovzdávaním cien Esprit. Ten sa uskutoční 30. apríla 2019 o 20.00 hod. v divadle Aréna v Bratislave. Sprevádzaný bude živým koncertom troch nominovaných interpretov. 

Počas večera vystúpia:

  • Peter Korman Quintet
  • Ľudové Mladistvá
  • Bratislava Hot Serenaders

Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu DevínVstupenky na podujatie sú už v predpredaji v sieti Ticketportal.

Vo foyer divadla Aréna bude pre návštevníkov sprístupnená originálna výstava jazzovej koncertnej fotografie od významného fotografa Rudolfa Baranoviča.

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť  Espirit s r.o. Sošky ocenení pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá združuje jazzových nadšencov z celého sveta. Cieľom tohto podujatia je spoločne osláviť slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.

FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top