Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti ESPRIT

Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti ESPRIT

Meno víťaza hlavnej Ceny odbornej poroty ocenenia ESPRIT bude prezradené až počas slávnostného večera udeľovania cien dňa 30. apríla 2019 v Divadle Aréna v Bratislave. Koho si vybrali jazzoví fanúšikovia však už vieme.  Na základe internetového hlasovania na portáli jazz.sk získala Cenu verejnosti Esprit nahrávka „I Like That“ od zoskupenia Bratislava Hot Serenaders. 

Spolu s ostatnými víťazmi si svoju cenu preberú počas slávnostného večera spojeného so živým koncertom troch nominovaných zoskupení i výstavou jazzovej fotografie Rudolfa Baranoviča. Prídte spolu s nami osláviť Medzinárodný deň jazzu!

Orchester Bratislava Hot Serenaders priniesol na svojom víťaznom albume „I Like That“ skladby venované americkému jazzovému klaviristovi a kapelníkovi Jeanovi Goldkettovi, ktorý je považovaný za jedného z najlepších bandleadrov jazzu dvadsiatych rokov minulého storočia. V jeho orchestroch hrali tí najlepší jazzmani a o repertoár sa starali tí najlepší aranžéri. V oblasti synkopického jazzu patrí medzi najvýraznejšie osobnosti, a preto sa mu 20-členný bratislavský orchester rozhodol venovať celý album.

Reklama

Album absolútneho víťaza Hlavnej ceny Esprit vyberá odborná porota, za Cenu verejnosti hlasovali fanúšikovia jazzu. Podľa návštevníkov portálu jazz.sk je najlepším albumom vydaným v roku 2018 nahrávka „I Like That“ od zoskupenia Bratislava Hot Serenaders a to s 25% z celkového počtu hlasov. Po nej sa na druhom mieste umiestnil album „The Rest of the World“ od zoskupenia Marek Szarvaš Projekt s 19% a na treťom mieste Ľudové Mladistvá s albumom „Viete ako…“ s 11% z celkového počtu hlasov.

Bratislava Hot Serenaders majú už svoje ocenenie isté, meno absolútneho víťaza však zaznie až priamo počas slávnostného večera s odovzdávaním cien Esprit. Ten sa uskutoční 30. apríla 2019 o 20.00 hod. v divadle Aréna v Bratislave. Sprevádzaný bude živým koncertom troch nominovaných interpretov. 

Počas večera vystúpia:

Reklama
  • Peter Korman Quintet
  • Ľudové Mladistvá
  • Bratislava Hot Serenaders

Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu DevínVstupenky na podujatie sú už v predpredaji v sieti Ticketportal.

Vo foyer divadla Aréna bude pre návštevníkov sprístupnená originálna výstava jazzovej koncertnej fotografie od významného fotografa Rudolfa Baranoviča.

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť  Espirit s r.o. Sošky ocenení pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá združuje jazzových nadšencov z celého sveta. Cieľom tohto podujatia je spoločne osláviť slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...