Poznáte?.. Nie? Zoznámte sa! Toto je Hiromi Uehara.

0
12
views

Hiromi je jazzová skladateľka a klaviristka narodena v Hamamatsu, Japonsko. Je známa pre jej virtuóznu techniku, energetické a živé predstavenia a zmes rôoznorodých žánrov sú jej samozrejmosť.

Hiromi sa dostala ku klavíru už ako šesť ročná.  Avšak čaro jazzu jej predstavila učiteľka až keď mala 8 rokov. V štrnástich hrala koncert s českou filharmóniou. Keď mala 17, objavil ju Chick Corea, ten ju nasledne pozval, aby si s ním na druhý deň zahrala koncert v Tokiu. Po množstve vystúpeniach s rôznymi hviezdami sa prihlásila na štúdium na prestížnej škole Berklee Collage of Music v Bostone.

Za krátky čas sa vyšvihla na špičku jazzového sveta. Vystupuje na mnohých svetoznámych festivaloch a učinkuje z mnohými umelcami svetového mena.  Napríklad s bassgitaristom Mitchom Cohnom a bubeníkom Davom DiCensom tvorili trio.

V roku 2004 vydala jej druhý album BRAIN s kolegami z Berklee basákom Tonym Greyom a .. počkajte si na to.. slovenským bubeníkom Martinom Valihorom. 🙂 Taktiež s nimi absolvovala množstvo vystúpení.

Mnohých by možno zaujímalo na akých nástrojoch takýto umelec ako je Hiromi hrá 🙂

Tak Hiromi hrá na koncertnom krídle  Yamaha CFII-S,  Nord Lead 2, Clavia Nord Electro 2 a Korg microKORG.

Samotná Hiromi odmieta akékoľvek škatuľkovanie svojej hudby – tvrdí, že obsahuje prvky vážnej hudby, rocku i džezu. Jej hudba a spôsob hrania sú také elektrizujúce a hypnotické, že každé vystúpenie sa stáva pre publikum nezabudnuteľným.