Rozhovor s kapelou Tri bodky!

0
16
views

Po dlhom čase konečne uverejňujeme rozhovor s Matúšom Jalakšom, členom nitrianskej kapely Tri bodky!

Ahoj, čo nám môžeš povedať o svojej kapele? Ako ste vznikli?

“Nazdááár… No vznikli sme začiatkom augusta 2011 v Nitre, teda asi pred rokom a pol, a dali sme sa dokopy v Rockovej škole, ktorú založil Dali Daňko (UKND) ako nejakú… hmm… možnosť, ako zavolať mladých si vyskúšať nástroje hudobné a tak, no a tam sme sa vlastne prakticky všetci piati stretli, sadli sme si, a odvtedy fungujeme v mieri a láske  /:D/…”

Takže ste piati… Prezradíš nám niečo o celej zostave?

“Tak je nás päť, Matúš Jalakša (Matuge, ja /:D/) na gitaročke; Kristian Révay   (Kiko) gitaročka, rap, vokály; Tereza Sulániová (Tete) bassa -keď uvidíte niečo, čo je menšie než to, čo tomu niečomu visí na krku, tak to je naša Tete…; Zdeno Dávid (Cuker) bicie; Natália Rigová (Vedúca – neznáša tú prezývku /:D/) spev…  No a ako som už spomínal, všetci piati sme sa dali dokopy na tom istom mieste a našli behom pár dní….”

Ako ste sa potom zhodli na názve “Tri bodky”?

“Názov vznikol velice absurdne, keďže sme nevedeli vymyslieť poriadny názov, a každý názov musí prísť tak spontánne, tak sme si vytvorili kolónku, ktorá vyzerala ako “zatiaľ len (…)”… No a nejako sme zostali pri troch bodkách, i keď momentálne polemizujeme stále nad názvom, a nie je to úplne finálny názov, no stále chceme “zostať bodkami” (:D/…”

Žánre, ktoré prezentujete, sa však nedajú nazvať “tromi bodkami”. O aké veci teda ide?

“Náš žáner, neviem, my sa neradi moc škatulkujeme, čo príde na rozum, čo vyjde v tom danom momente z našich piatich hláv, to hráme, ale dalo by sa to povedať že je to niečo ako rock-rap… A máme ženský spev, bacha na to! /:D/”

Rock-rap…? Čo váš vzor, aj ten sa venuje tomuto alternatívu? Kto je vašim idolom?

“Uff, povedať taký všeobecný vzor je dosť ťažké, keďže každý z nás počúva niečo iné, a takto tvoríme taký mix, no povedzme, že skupiny ako Linkin Park, ,Foo fighters, Motley Crue, Avenged Sevenfold, Billy talent, Papa Roach a mnoho ďalších sú pre nás vzormi s ich úžasnou kreativitou…”

Texty si tvoríte samy. Čo vás na ne inšpiruje?

“Texty vytvárame najčastejšie podľa pocitov, aké máme, takže nikto nikdy nevie, čo nasleduje ďalšie, jednoznačne ani moc nechceme vysvetľovať v niektorých pesničkách, o čom presne tá pesnička je, nech si každý nájde tie svoje nejaké verše v každej pesničke, či už budú vytrhnuté z kontextu, alebo nie… veď vypočujte si a budete vedieť /;)/.”

Čomu momentálne venujete najviac svojej energie?

“No momentálne sa moc neukazujeme a snažíme sa konečne nahrať náš vlastný demáč,  máme toho ešte veľmi veľa čo zdokonalovať, nehráme až tak dlho na nástrojoch,maximálne 3 roky…”

Máte medzi sebou nejaké nezhody? Predsa len, po pár dňoch si založiť kapelu, bez toho, aby ste sa nejak lepšie poznali…

“Nezhody?… Počkajte, vyhľadám si to slovo v slovníku…. No samozrejme, čo sa týka hudby a kapely a všetkého toho okolo, samozrejme, že sa pohašteríme, popostrkujeme, keďže každý chce pre kapelu to najlepšie, a chce presadiť svoj názor, ale čo sa stane v skúšobni, ostáva v skúšobni /:D/. Ale nedomýšľať! /:D/…”

…tak, toľko v skratke ku kapele Tri bodky. Želáme im veľa úspechov, energie a ďalších skvelých nápadov. Zároveň pridávame webové stránky, kde môžete kapelu Tri bodky kontaktovať a dozvedieť sa viac. Za rozhovor ďakujeme.

http://bandzone.cz/tribodky?at=gallery&ii=1153327

http://www.facebook.com/pages/Tri-bodky/115489778559394