Kapely

Pozri si ako to vyzeralo na turné INEKAFE 20 rokov VITAJ!

Skvelá atmosféra, vypredané sály a fanúšikovia, ktorí odspievali všetky texty! Tak to vyzeralo na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL skupiny INEKAFE.

Kultová bratislavská kapela oslavuje na turné 20 rokov od vydania prvého albumu „Vitaj!“ a preto ho fanúšikom odohrala v pôvodnej zostave a celý naživo.

Pozrite si špeciálny dokument od kapely INEKAFE z jej finálneho bratislavského koncertu v MMC.

Album „Vitaj“ vyšiel v roku 1998 pod Vratkovou nezávislou značkou Shotgun records a so singlom „090x“ zaznamenal brutálny úspech.

Kapela začínala ako mnoho iných bratislavských kapiel v jednej z betónových garáží na Prístavnej ulici v Bratislave. Najväčší úspech dosiahla skupina roku 2000 – 2003 albumami ČumilJe tu niekto?Príbeh či Bez udania dôvodu.

Predaj albumov presiahol 100 tisíc kusov. V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke v činnosti, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve. Napriek tomu skupina venovala svojím fanúšikom ešte dva “rozlúčkové” koncerty, 22. augusta 2008 v Mlynskej Doline v Bratislave a 31. januára 2009 v Prahe, z ktorého zároveň pochádza jediný záznam živého koncertu na DVD.

Pozri si ako to vyzeralo na turné INEKAFE 20 rokov VITAJ!
To Top