Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Pozrite si ako sa INEKAFE pripravuje na svoj veľkolepý symfonický koncert!

Kapela INEKAFE sa rozhodla osláviť 25. výročie naozaj veľkolepo a to so symfonickým orchestrom!

Len jeden koncert v Bratislave a jeden koncert v Prahe pri príležitosti 25. výročia existencie kapely so 40 členným symphonickým orchestrom by ste si určite nemali nechať ujsť.

Pred malou chvíľou kapela vypustila video, v ktorom Vratko Rohoň cvičí vokály na tento výnimočný koncert spolu so speváckym zborom Tirnavia.

INEKAFE je slovenská punková hudobná kapela založená v roku 1995 v Bratislave. Kapela začínala ako mnoho iných bratislavských kapiel v jednej z betónových garáží na Prístavnej ulici v Bratislave.

Vstupenky na INEKAFE – 25 rokov symfonicky nájdete priamo tu!

Najväčší úspech dosiahla kapela roku 2000 – 2003 albumami Čumil, Je tu niekto?, Príbeh či Bez udania dôvodu. Predaj albumov presiahol 100 tisíc kusov. V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke v činnosti, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve.

Napriek tomu kapela INEKAFE venovala svojím fanúšikom ešte dva „rozlúčkové“ koncerty, 22. augusta 2008 v Mlynskej Doline v Bratislave a 31. januára 2009 v Prahe, z ktorého zároveň pochádza jediný záznam živého koncertu na DVD.

Kapela bola naďalej stále populárna a 11. januára 2010 na tlak fanúšikov oznámila comeback. Odvtedy funguje až do súčasnosti, vydala niekoľko albumov a odohrala stovky koncertov.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Reklama