Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Pozrite si najlepšie metalové koncerty za posledných 20 rokov

Druhá najlepšia vec po návšteve skutočného koncertu je kvalitný záznam, ktorým si môžete hudobný zážitok vždy pripomenúť. Tento rok sa toho na hudobnej scéne kvôli koronavírusu moc neudialo a tak nám nezostáva nič iné, len sa pozrieť do minulosti.

Za posledných 20 rokov priniesla metalová hudobná scéna niekoľko skvelých videoalbumov, ktoré vyšli na DVD a nemal by si ich nechať ujsť žiadny hudobný fanúšik.

Slipknot – Disasterpieces

Reklama

Koncertný záznam z roku 2002, kedy hrala kapela Slipknot v Londýne. Aj keď Slipknot vydali ešte niekoľko ďalších DVD, Disasterpieces zostáva pre všetkých ich fanúšikov absolútne najlepším.

Dream Theater – Score

Kapela Dream Theater má vydaných deväť živých koncertov a najstaršie siahajú až do roku 1993. Najzaujímavejším koncertným DVD však zostáva Score. Unikátny setlist, ktorý obsahoval dve nevydané skladby a prítomnosť symfonického orchestra vystrelil toto DVD na prvé miesto zaznamenaných živých koncertov kapely Dream Theater.

Reklama
La Gioia má nového speváka a objaví sa aj na novom albume Horkýže Slíže

Megadeth – Rude Awakening

Hudobníci z kapely Megadeth majú na konte päť živých DVD, ale ich prvý záznam Rude Awakening patrí medzi najpôsobivejšie. Obsahuje 24 skladieb natočených počas dvoch koncertov v Arizone. Vynikajúca kamera a mix robia z tohto DVD nevyhnutnosť pre všetkých fanúšikov kapely Megadeth.

Metallica – S & M2

Reklama

Najnovší kúsok v našom zozname. Metallica a symfonický orchester je spojenie, ktoré musíte počuť a vidieť. Po 20 rokoch od prvého koncertu S & M Metallica rozšírila setlist a pridala niekoľko prekvapení. DVD vychádza už 28. augusta 2020 a môžete si ho zakúpiť na Martinus.sk.

The Big 4 – Live from Sofia, Bulgaria

Vypočujte si vokálnu verziu skladby Je nad slnko jasné od Roba Opatovského a skupiny For You

V roku 2010 sa kapely Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth spojili, aby odohrali jedinečnú show. Výsledkom bolo špeciálne 2-DVD, ktoré je výborným darčekom pre všetkých metalových fanúšikov. Aj keď sa jedná už o staršie DVD, stále sa dá kúpiť na rukahore.sk.

Reklama

Rammstein – Paris

Obrovské množstvo pyrotechnicky a špeciálne efekty sú na koncertoch kapely Rammstein povinnosťou. Toto DVD je však špeciálne tým, že je natočené pomocou 30 kamier a výsledkom je jedno z najúžasnejších koncertných DVD, aké kedy vzniklo. Pre fanúšika kapely Rammstein je tento koncertný záznam povinnou jazdou a môžete ho kúpiť Martinus.sk.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Legendárna kapela Metallica napísala až desať nových skladieb. Potvrdil to spevák James Hetfield a uviedol, že im izolácia veľmi pomohla pri tvorbe. Hudobníci spolu...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Kapely

Kapela Metallica si pri príležitosti osláv 35. výročia legendárneho albumu Master of Puppets zahrala v rámci televíznej relácie The Late Show With Stephen Colbert....

Novinky zo sveta hudby

Kultová kapela INEKAFE pripravila na úvod roka pre fanúšikov bombu! Vratko Rohoň a spol vydávajú nové CD a DVD, ktoré zachytáva veľkolepý koncert so 40-členným orchestrom...