Zaujímavosti

Pozrite si unikátne tanečné video natočené na jedinú klapku!

Pôvabná speváčka Lea Danis zverejnila slovensko-brazílsky singel s názvom ‘Closer’, ktorý už pár týžnov promovala na svojich sociálnych sieťach. Horúci videoklip natočili na jedinú klapku. To musíte vidieť.

Slovenská speváčka a textárka Lea Danis posúva svoje hranice. Posledný februárový deň zverejnila sľúbenú novinku, jedinečný videoklip k future-bass-popovej novinke Closer.Už pri prvom zhliadnutí asi každého hneď zaujme minimálne jedna netradičná  vec, a to že klip jebez jediného strihu. Presvedčte sa sami, ako to jej crew ladí na jedinú klapku.

O réžiu novinky sa postaral mladý kameraman a fotograf Miňo Debnár (Celeste Buckingham, Twiins, Samo Tomeček), ktorý nakrútil aj  Lein predošlý singel Nádej. Výkonným producentom je nová značka pre projekty v oblasti hudby a videa Goood One Creative.

Ako sa to celé začalo?

Popová speváčka rada experimentuje a tak koncom roka prijala ponuku na spoluprácu s brazílskym hudobným producentom, ktorý si hovorí CELØ. Spojenie medzi Bratislavou a Rio de Janeirom na seba nenechalo dlho čakať a máme tu vydarenú zmes popu, future bass a ľahkého r’n’b. 

Intímna pieseň, ktorá sa objaví aj na pripravovanom EP ’In between the Worlds’ vznikla veľmi rýchlo, podobne ako atmosferický videoklip. Zatancovala si v ňom talentovaná 

dvojica Radovan Kliment a Ana Zuz, ktorí vlastným telom dokonale vyjadrili intimitu skladby, ktorej hlavnou témou je láska a blízkosť. Pár tancuje počas celého klipu, zatiaľčo sa Lea prechádza v priestore, pričom sa postupne ukazujú ďalší umelci. Video nemá konkrétnu dejovú líniu, naopak, necháva priestor pre fantáziu diváka.

“Na začiatku som oslovila tanečníka, ktorý je vo svojej komunite známy ako Otec Mirec a ten mi dal tip na Rada. Keď som si ‘prelustrovala’ Radov Instagram, bola som nadšená. Poslal mi prvý náhľad choreografie. Hneď som vedela, že toto je ono,” hovorí Lea, ktorá sa kedysi sama venovala tancu. Tanec spolu s hudbou milujem a hľadala som niekoho, kto skladbu pochopí a precíti. Len sa na tých dvoch pozrite, dokonalosť,” dodala.

Tanečné video sa nakrúcalo v priestoroch tanečnej skupiny SĽUK pri Bratislave. “Tie priestory ma úplne dostali, hoci kameraman Miňo mal ťažkú úlohu skrývať sa pri točení, aby ho v odrazoch zrkadiel nebolo vidno. Veľký biely klavír v rohu miestnosti sme museli prenášať, ale museli sme ho mať na zábere. Všetci chlapi na mieste spojili sily a niekoľko stokilový nástroj zázrakom preniesli. Museli sme tiež vybaviť, aby sa nám nespustil alarm pri vypúšťaní dymu. S produkciou SĽUK-u bola skvelá spolupráca, za čo im aj takto veľmi ďakujem,” prezradila Lea.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

O kameru a réžiu videoklipu sa postaral kameraman Miňo Debár, ktorý s Leou spolupracoval už na predošlom videoklipe Nádej. “My si proste rozumieme, profesionálne a ľudsky a potom nie je o čom. Práca je radosť. Jediný problém je, že sme vyťažení a nie je ľahké nájsť spoločné termíny. Takže si na všetko dobré, čo plánujeme, musíme počkať vždy dlhšie,“ hovorí Lea na adresu mladého fotografa, ktorý spolupracuje s viacerými známymi menami ako Celeste Buckingham, Twiins či Samo Tomeček.

Dal sa kvôli speváčke potetovať

Vo videoklipe Closer sa objavil aj niekoľkonásobne ocenený tatér Axli Colinkin z bratislavského  štúdia Body Gallery. Ten priamo počas točenia reálne tetuje názov skladby Closer na kožu D. Dalovi, ktorý bol zároveň stylistom počas nakrúcania. “Z kresla vkuse odbehával a dával pozor, aby som mala dosť našuchorené vlasy, bolo to vtipné a zlaté zároveň, je to úžasný človek,” povedala na jeho adresu speváčka, s ktorou sa na nakrúcaní stretli vôbec po prvýkrát. Vo videu sa tiež objaví mladý DJ Oliver Heyder, ktorý patrí k popredným DJ na scéne.

Speváčka, autorka melódie a textu k jej prvému singlu s názvom SUNSHINE zapracovala na prvotine v Belgicku pod dohľadom luxemburského producenta Arkera (Peter Gabriel, Imogen Heap, Massive Attack) a štúdia Wisseloord Studios v Holandsku (Muse, Franz Ferdinand, Coldplay). V lete 2017 sa zo slovenského éteri po prvýkrát ozvala skladba DANCE, ktorú Lea vytvorila v spolupráci so slovenským producentom Jánom Zborovjanom v štúdiu AudioWizzards. Nasledovala jej prvá slovenská skladba NÁDEJ. Aktuálne má plné ruky práce s dokončovaním debutového EP, In between the worlds, ktoré vyjde na jar. 

Pozrite si unikátne tanečné video natočené na jedinú klapku!
To Top