Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Pozrite si zoznam hudobníkov, ktorí zrušili turné kvôli koronavírusu

Obavy z koronavírusu začínajú mať dopad na každodenný život a to aj v hudobnom priemysle. Veľká časť umelcov a hudobných skupín už zrušila svoje vystúpenia najmä v Číne ale aj iných krajinách po celom svete!

Prinášame Vám aktualizovaný zoznam umelcov, ktorí potvrdili, že svoje turné alebo koncerty rušia kvôli obávanému koronavírusu:

Green Day

Reklama

Punková kapela Green Day vo vyhlásení oznámila, že kvôli obavám z koronavírusu presunú svoje nadchádzajúce ázijské turné. Kapela by mala čoskoro oznámiť nové dátumy.

New Order

Britská kapela bola jednou z prvých, ktorá oznámila, že svoje vystúpenia v Japonsku ruší z dôvodu obáv z koronavírusu. Tiež by neradi riskovali zdravia svojich fanúšikov a sľubujú, že sa čo najskôr vrátia.

Reklama

The National

Rockeri zrušili svoje nadchádzajúce marcové predstavenia v Japonsku v záujme verejnej bezpečnosti. Kapela mala vystupovať 17. a 18. marca v Tokiu a do Japonska sa plánuje čo najskôr vrátiť.

X Ambassadors

Reklama

Rocková kapela bola tiež medzi prvými, ktorá zrušila koncerty v Ázii. Ich predstavenia sa mali konať vo februári. Ich turné bolo na plánované na 14. a 15. februára v Šanghaji a Čcheng-tu. Kapela dodala, že sa do krajiny čoskoro vráti.

Mariah Carey

Popová diva 3. marca oznámila, že kvôli koronavírusu zrušila nadchádzajúcu show na Havaji. Koncert sa podľa informácií odkladá na november 2020.

Reklama

Avril Lavigne

Speváčka zrušila nadchádzajúce aprílové turné v Ázii kvôli koronavírusu.

Wolf Parade

Reklama

Kanadskí rockeri museli zrušiť marcové európske a britské turné, ktoré sa malo konať na podporu ich najnovšieho albumu. „Bolo by nezodpovedné a riskantné, keby sme na turné vyrazili“: vyjadrila sa kapela.

Slipknot

Chalani zo Slipknot si uvedomili, že ich masky ich pred koronavírusom neochránia a tak sa rozhodli 4. marca pozastaviť svoje ázijské turné s tým, že bezpečnosť a pohodlie fanúšikov sú vždy na prvom mieste.

Reklama

Whitesnake

Kapela preplánovala dátumy svojho turné v Japonsku a všetkým fanúšikom sa ospravedlnila.

Khalid

Reklama

R&B odložil turné po niekoľkých ázijských krajinách vrátane Singapuru kvôli koronavírusu.

Ozzy osbourne

Legendárny spevák kapely Black Sabbath zrušil svoje vystúpenie na SXSW kvôli pretrvávajúcej hrozne koronavírusu.

Reklama

Beastie Boys

Podobne ako Ozzy Osboutne ani Beastie Boys nevystúpia na SXSW kvôli rovnakým obavám.

Justin Bieber

Reklama

Spevák síce koncerty nezrušil, ale presunul ich do menších priestorov. Niektoré zdroje hovoria aj to, že Justin sa tak rozhodol nie kvôli koronavírusu, ale kvôli pomalému predaju vstupeniek.

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama