Kapely

Prago Union prichádzajú s novým albumom Perpetuum Promile

Pražská hip hopová skupina Prago Union poteší na jeseň svojim šiestym štúdiovým albumom Perpetuum Promile.

Sú tomu už tri roky od posledného (piateho) štúdiového albumu Prago Union, teda formácie okolo pražského rýmujúceho chlapíka menom Kato. Album Smrť Žije zaznamenal nadšené ohlasy, keď ako vôbec prvý český rapový album vystúpil až na čelo rebríčka najpredávanejších nahrávok a držal sa tam celých päť týždňov.

Nasledovala nominácie na cenu Apollo i žánrového Anjela, ale hlavne ďalšie dve nominácie v hlavných kategóriách, čo sa opäť pre rapovú kapelu stalo na Anjeloch vôbec prvýkrát. Kapela odvtedy obchádzala Českú aj Slovenskú republiku so svojou koncertnou šou, pri ktorej dozrela aj jej konečná zostava, v ktorej sa všetci cítia doma.

Potom, čo za rodinnými povinnosťami odišiel Katův dlhoročný parťák DJ Maro, našiel Kato oporu v rodákovi z Českých Budějovíc menom DJ Ramel a obsadenie sa ustálilo aj v živej sekcii, ktorú teraz tvoria Ondřej Hauser (basa), Oliver Lipenský (bicie), Tony Dlapa (gitara) a Jen Hovorka (klávesy). Čo znie ako ideálny čas na album číslo šesť a presne k tomu sa tiež schyľuje. Kato bol od začiatku roka zavretý v maringotke, kam premiestnil svoje štúdio Strojovňa a zužitkovával materiál zachytený od albumu Smrť Žije.

Výsledkom je nová kolekcia piesní s názvom Perpetuum Promile, ktorej vydanie je naplánované na druhú polovicu októbra opäť na vlastnej značke Strojovňa v spolupráci s českým zastúpením Warner Music. “Verím, že sa podarilo posunúť našu hudbu zase niekam ďalej, alebo aspoň inam,” smeje sa otec a čerstvý štyridsiatnik Kato.

“Myslím, že to stále smrdí Pragovinou, ale pred tým neutečieme, ani keby sme chceli. Sme to my o tri roky a veľa večierkov neskôr. “ To čiastočne vrhá svetlo na názov nového albumu, ktorého vnútorný príbeh nadväzuje presne tam, kde nás zanechalo Smrť Žije.

Takže nezostáva, než sa tešiť, kam nás Kato a spol. zavedú tentoraz. Všetko budeme počuť už v októbri 2019 na doske Perpetuum Promile.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE