Pražská rocková štvorica JOHN WOLFHOOKER je vybavená novým albumom!

0
7
views

John Wolfhooker – štvorčlenná československá alternative-rocková partia vypúšťa do sveta novú, v poradí druhú, štúdiovku nesúcu názov When The Hunter Becomes The Hunted. Na album mimo vlastných nákladov kapely, prispeli tiež samotní fanúšikovia “Wolfhookerov” prostredníctvom ich HitHit kampane, ktorá dopadla úspešne.

Album obsahuje 11 nových skladieb a z toho dve boli vypustené ešte pred vydaním albumu ako single – Superhero Anthem a Self-delusion. Od ich prvej dosky sa piesne líšia predovšetkým zvukovo. Kapela tentokrát nenahrávala na pásku bez použití počítače, ale siahla po moderných technológiách, zvukoch a trendoch. Album bol nahraný a ko-produkovaný v Babylon Studios u Tomáša Raclavského, ktorého fanúšikovia moderného progressive-metalu a djentu poznajú z kapely Modern Day Babylon. O mastering sa následne postarala americká legenda Alan Douches z West West Side Music, ktorého prácu možno počuť na albumoch kapiel ako sú Motörhead, A Day To Remember, Architects nebo Fall Out Boy.

Album je možné počúvať alebo zakúpiť na iTunes, Google Play, Bandcamp, Spotify a ďalších online distribučných hudobných portáloch, na e-shope kapely www.johnwolfhooker.com alebo na koncertoch.

Po hudobnej stránke John Wolfhooker opäť posúva hranice svojich extrémov a tvrdé skladby sú omnoho tvrdšie a tie popové naopak popovejšie. Na When The Hunter Becomes The Hunted sa kapela zaoberá prevažne témami hľadania seba samého, obnovenia vlastnej ľudskosti, upozornenia na konzumné potreby či pokračovaním príbehu alter-ega kapely, ktoré nám predstavila na minulom albume v piesni Pidgeon. Symbolicky potom postavu holuba kapela vystavuje “útoku” mačky na obale. Či holub prežil zistíte na tretej doske, ktorú už kapela začala pripravovať.

1

Pri príležitosti vydania albumu kapela štartuje svoje prvé vlastné turné po Českej republike zložené z akcií usporiadaných samotnou kapelou aj z menších podzemných festivalov. Koncertná šnúra dostala názov “Not Afraid To Tour 2016”, na ktorom s John Wolfhooker zahrajú kapely ako All These Memories, Pilot Season či The Fall Of Ghostface.

14379686_1036169819829715_4970904049621532306_o

Aktuálne novinky nájdete na stránke http://www.johnwolfhooker.com alebo https://www.facebook.com/JohnWolfhooker.