Zaujímavosti

Predaje vinylových platní po koronakríze prudko stúpajú

Hudobný svet momentálne prežíva ťažké časy. Pandémia koronavírusu má obrovský dopad na všetky odvetvia vrátane hudby a kultúry. Ruší sa tisíce koncertov a festivalov a niektoré veľké fabriky prestali s výrobou.

Všetci počítajú obrovské straty a v marci dokonca najväčší predajca vinylových platní – Amazon oznámil, že nebude naskladňovať vinylové platne, aby na skladoch vytvoril miesto pre zdravotnícke pomôcky.

Aj napriek všetkým obmedzeniam a zlým predpovediam sa vinylom podarilo prudko zvýšiť svoje predaje. Podľa údajov od spoločnosti Official Charts Company dosiahli tržby za posledný týždeň maximum z obdobia pred krízou spôsobenou koronavírusom.

Predaj vinylových platní vzrástol medzimesačne o 27,57% zatiaľ čo CD nosiče zaznamenali nárast o 11,09%. Vinylové platne sa tak aj napriek kríze a opatreniam dostávajú do širokého povedomia a tešia sa veľkej obľube.

Rekord v predajnosti za posledný mesiac dosiahol album Liam Gallagher MTV Unplugged a za ním album Gold Against The Soul od Manic Street Preachers.

Na Slovenskom trhu môžete nájsť viac ako 10 tisíc platní, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií. V e-shope vinyl.rocks nájdete aj špeciálne a limitované vydania LP platní, ktoré môžete mať doma už do troch dní.

V roku 2020 vyšli aj zaujímavé albumy ako Bob Dylan – Rough and Rowdy Ways na farebnom vinyle, alebo Fiona Apple – Fetch the Bolt Cutters, ktoré nesmú chýbať v žiadnej hudobnej zbierke.

Spolu s internetovým obchodom vinyl.rocks sme pre Vás pripravili špeciálnu zľavu -10% na celý nákup, ktorá platí do 9.8.2020.

Pri objednávke stačí zadať zľavový kupón: ZLAVA_MUSICZONE_10

To Top