Predstavuje sa Vám kapela Schoolwaste!

0
11
views

Schoolwaste, je názov kapely, ktorá vznikla v Brezne v októbri minulého roka. Jej členov tvoria piati chalani, ktorí sa už dlhšie poznajú a hrávali spolu aj v predošlých miestnych kapelách. Schoolwaste sa rozhodli založiť tesne po tom, ako viacerí členovia ukončili alebo nedobrovoľne prerušili svoje štúdium.

Ich hudba sa dá charakterizovať ako energický rock ‘n roll, v ktorom o úderné tempá a chytľavé melódie nie je núdza. Schoolwaste sa zložením trochu odlišuje od ostatných kapiel tým, že má tri gitary, čo vytvára nové možnosti spestrenia ale aj zhutnenia ich hudby, ďalej sú v kapele bicie, basa, a tri spevy. Charakteristiky spevu tvorí pestrosť striedania rýchlych a pomalých pasáží, spolu s prechodmi od čistého spevu až po scream, resp. growl.
Kapela napriek krátkemu fungovaniu stihla zložiť, naskúšať a začiatkom februára svojpomocne nahrať na dome u basáka Olivera svoje prvé demo s piatimi songami. Kapela tu naplno využila fakt, že má v kapele zvukára a bubeníka v jednej osobe- Michala. Ten si zobral nahrávanie po technickej aj nahrávacej stránke pod svoje krídla.

Prvý koncert nenechal na seba dlho čakať a naživo prvý raz vystúpili spolu s ostatnými kapelami koncom februára. Výstúpenie malo mnoho dobrých ohlasov a veľa divákov dokonca prekvapilo s čím prišla mladá kapela na pódium. Schoolwaste však potrebuje ešte odohrať mnoho koncertov a tým získať istotu a pohodu na pódiu pri živom vystúpení.
V budúcnosti chce kapela teda pochopiteľne koncertovať. Momentálne má v naplánovane tri koncerty, a to 26.3. v Sučanoch na každoročnej akcii miestneho gymnázia, v Bratislavskom Randali 30.3. a v apríli doma v Brezne. Určite sa pokúsia dostať sa aj na niekoľko festivalov a tak si postupne budovať meno v undergroundovej scéne.

Schoolwaste si môžete vypočuť na http://bandzone.cz/schoolwaste alebo sledovať, čo sa deje v kapele a kedy a kde bude hrať na http://www.facebook.com/Schoolwaste