Predstavuje sa Vám mladá kapela The Orangutánes!

0
4
views
Mohli by ste priblížiť históriu vašej kapely?
Na Vianoce 2009 dostal náš gitarista/spevák kapely Oliver od deda španielku. Cez krkolomné začiatky hrania niekoľkých akordov doma pod vankúšom sa rozhodol našetriť peniažky na lacnú gitaru a 3W kombo. Krásneho Silvestra sme strávili spolu bývalí aj terajší kapelníci a pod chmárami alkoholu sme sa dohodli, že založíme spoločnými silami kapelu. Všetci zainteresovaní sme sa pustili plní nadšenia húfne kupovať nástroje napriek tomu, že nám chýbal talent i skúsenosti. Skúšobňu sme zdedili v brutálnych podmienkach bývalého bufetu na futbalovom štadióne. Naša kapela bola v tom období v zložení Oliver – gitara/spev, Kubec – druhá gitara, Maťo – basa, lokálny opilec Xando – bicie, Soňa – živý stojan na texty a mikrofón. Po čase hrania vlastných piesni sme prišli k záveru, že potrebujeme regulárneho bubeníka, Xanda vystriedal teda Samo. Tak isto sa nám podarilo získať novú skúšobňu, kde sme strávili trištvrteročné plodné obdobie. Po nezhodách s prevádzkovateľom skúšobne sme ju ako kapela opustili a momentálne sme na voľnej nohe.

 

Ako ste sa dopracovali k vášmu názvu kapely?
No, ono existuje jeden kultový bufet na Zlatých Pieskoch, kde sa schádzame my a kapelní kamaráti. Dedo jedného nášho kamaráta povedal na kapelu The Ramones: „Čo to hrá? The Orangutánes?“ Všetkých táto frázička pobavila, a keď sa neskôr riešil vznik kapely tak sme sa zo smiechom vrátili k tomuto názvu…
 
Čo je obsahom vašej hudby/textov? Čo by ste prostredníctvom nich chceli povedať ľuďom, svetu?
Naše texty sú hlavne na pobavenie. O bežnom živote, práci, láske, zábave, aj o drogách. Hlavný textár Maťo kapelu opustil, ale stále pokračujeme v trojici Samo, Oliver, a Kubec.
 
Máte nejaké hudobné vzory ako jednotlivci?
Oliver: „Zo slovenských interpretov Extip, zo zahraničných Cock Sparrer, mimo punkových Led Zeppelin a Red Hot Chili Peppers.“
Samo: „Ja som Blackmetalista do špiku kosti, ale vyrastal som na Zóne A a na Nirvane.“
Kubec: „Podobne ako chalani. Zo zahraničných Cock Sparrer, zo slovenských Zóna A.“
 
Ako ste na tom s koncertmi?
Boli by sme radi aspoň 4 koncertom v lete. Zatiaľ však nemáme presnejšie informácie.
 
Aké sú vaše plány do budúcna?
Dostať sa do povedomia, hrať, zostať pri hudbe, ktorá nás baví a nie hrať pre peniaze… kľudne aj za pivo a mimo Bratislavy za benzín alebo odvoz.
 
Čo by ste odkázali vaším fanúšikom a čitateľom Music-zone.eu?
Život je Rock n roll.