Predstavujeme mladého herca a speváka Jakuba Gabriela

0
26
views
Od akého veku inklinuješ k spevu a umeniu? aké bolo tvoje detstvo čo sa týka umeleckých vplyvov? Máte aj Ďaľších umelcov v rodine?
Ja som prakticky všestranný umelec. Umeniu ako takému, konkrétnejšie spevu a herectvu som sa začal venovať už ako 7 ročný. Tesne po nástupe na ZŠ, náš pedagóg hudobnej výchovy, niečo vo mne spozoroval. Začal som navštevovať zbor na základnej škole a postupne som začal pôsobiť, ako sólista i na rôznych súťažiach typu Slovenský slávik atď…kde nie raz, som si vyspieval medailu 😉 Životný okamih nastal v mojich 11tich rokoch, keď ma prijali do Bratislavkého chlapčenského zboru, kde sme účinkovali v operách, kantátach a na festivaloch…prakticky po celom svete… Spieval som v BCHZ  až do 17 a po mutácii som mal dlhšiu pauzu…Vrátil som sa k spevu a herectvu až v 22 rokoch, keď som nastúpil do RTVS, ako zvukový technik. Áno, môj otec a môj dedko z otcovej strany sa celý život venovali umeniu – hudbe ( Slovenská Filharmónia, Posádková hudba prezidenta Slovenskej republiky a podobne )
Ako sa formovalo tvoje žánrove zaradenie čo sa týka hudby?
Ako mladý, už spomínané účinkovanie v zbore, ako sólista…cez spievanie ľudových pesničiek…až po POP, muzikál, činohru a Operu.
Zúčastnil si sa aj speváckych sútaží? Bol si odborne vedený k spevu?
Áno v oboch zboroch sme mali lektorov, a teraz nedávno som študoval špecializačné štúdium Muzikál na cirkevnom konzervatóriu pod vedením Pani Miroslavy Marčekovej…až pokým ma neprijali na vysokú školu – Herectvo v Banskej Bystrici.
Čo ta viac napĺňa: byť spevákom alebo hercom?
Ja to beriem, ako neoddelitelnú súčasť…čiže hrať a spievať súčasne…alebo spievať tam, kde sa má spievať….a hrať tam, kde sa má hrať…Čiže chcem byť SPEVÁKOHEREC… 🙂
Tvoj singel „sme ako farby“  je aj hrávaný v niektorých slovenských rádiach, chystáš sa vydať aj celý album?
Hlavne by som sa teraz chcel venovať štúdiu na škole + nejaké cudzie projekty…ale mám ambície mať jedného dňa aj vlastný album …už mám preň aj názov… 😉
Aké su tvoje vyhliadky do budúcna ?
Veľa hrať a spievať…najradšej v divadlách a uvidí sa, kam ma ešte vietor zaveje…svet je plný príležitostí. 😉
Kde sa môžu ľudia o tebe dozvedieť viac ?