Predstavujeme Vám Gympelrock!

0
69
views

Gympelrock. Toto slovo je opakovane ústami mnohých Trenčanov už veľa rokov . Počas jeho vzniku v roku 1981 sa iba šepkalo, no teraz kričíme naplno a oslavujeme neuveriteľnú štvrť storočnicu. Nápad na toto podujatie vznikol počas tvrdého socializmu v hlavách študentov Gymnázia J.A.Gagarina . Prvý Gympelrock sa konal v telocvični III.ZDŠ (základná deväťročná škola) v Trenčíne. Vtedy to bolo všetko trochu ináč ako dnes, všetko sa vybavovalo len cez súdruha riaditeľa Hunáka. Koncert povolil ako akciu SZM (socialistický zväz mladých). Zúčastnili sa na nej kapely YELLOW DODO AND COMPANY(neskôr CHVM), DR. FAUST a skupina TRITOL. Každý plagát bol kreslený ručne a potom vylepený na stredných školách v Trenčíne. Aparatúra bola v rámci možností slušná, zvuk hrozný, ale dobrá nálada prevyšila všetko zlé.Účasť sa odhaduje na cca 400 ľudí ,čo bolo na tú dobu obrovský úspech. Na druhom Gympelrocku vystupovala napríklad známa kapela Bez ladu a skladu s vtedy 12 ročným Michalom Kaščákom, ktorého , myslím, netreba veľmi predstavovať . Ako roky plynuli Gympelrock sa vyvíjal a okrem stúpajúceho množstva kapiel, prichádzalo stále viac a viac ľudí. Určite netreba vypisovať všetky zaujímavé kapely, ktoré hrali na Gympelrocku, pretože zoznam by bol naozaj dlhý.Tento ročník s číslom 25.je jubilejní. Taktiež program sa bude niesť v spomienkovom duchu. Festival bude otvárať kapela CHVM, vďaka ktorej celý tento nápad existuje. Okrem nich vystúpia aj Captain Slice. Samozrejme pozvanie prijali aj zvučné mená slovenskej hudobnej scény ako je napr Slobodná Európa či Chikiliki tu-a , Teskohippies a Foolk. Napriek tomu hlavná myšlienka festivalu bola vždy dávať priestor mladým, amatérskym kapelám. Možno na pódiu uvidíte nejakého známeho, suseda alebo kamaráta v kapele The 77, Insane Ride , Patália, Joyride alebo mnoho iných.. Množstvo ľudí si tento festival predstavuje ako špinavý ,punkový zraz plný opitých ľudí. Nie je to tak. Vďaka organizácii mladými študentmi sa rok čo rok do tohto projektu vnáša niečo nové a inovatívne.

Nájdete tu naozaj všetky druhy hudby od reggea, ska, cez rock, a punk až po vystúpenia roznych djov. .Ak vás zaujíma viac filmové umenie, ste taktiež vítaní. Gympelrock už 2. rok spolupracuje s filmovým festivalom Early Melons. Vďaka nim budú premietané 2 pásma filmov.- študentské a animované. Gympelrock ponúka priestor každému, nie len mladému človeku, ktorí ma chuť zabaviť sa. Tak neváhaj a príď. Brány Klubu Lúč a komplexu Hviezda sú otvorené. Tak vieš čo robíš 8.a 9 júna?

Všetky potrebné informácie týkajúce sa programu alebo sprievodných podujatí nájdete na oficiálnej stránke festivalu gympelrock.sk alebo na facebookovskej stránke gympelrock 2012.

 

Za organizátorov Terina Barčáková