Zaujímavosti

Prekliaty klub 27! Hudobné hviezdy, ktoré zomreli v 27 roku ich života!

27 Club (Klub 27), niekedy tiež Forever 27 Club (Klub navždy 27) je medzi fanúšikmi označovaná skupina vplyvných rockových a bluesových hudobníkov, ktorých život skončil neočakávane v dvadsiatich siedmich rokoch.

Príčiny ich smrti boli v niektorých prípadoch trochu záhadné. Ďalším spojivom medzi členmi klubu bolo časté užívanie drog, ktoré bolo so všetkými úmrtiami viac či menej spojené. Popudom k vytvoreniu klubu bolo úmrtie neobvyklého počtu významných dvadsaťsedemročných hudobníkov. Patrili k nim Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison a ďalší…

Najznámejší hudobníci, ktorý zomreli v 27 rokoch!

Brian Jones zakladateľ a sólový gitarista The Rolling Stones zomrel 3. júla 1969. Utopil sa v bazéne.

Jimi Hendrix slávny gitarista zomrel dňa 18. septembra 1970. Zadusil sa zvratkami keď sa predávkoval práškami na spanie. Bol to fantastický gitarista a skladateľ piesní skupiny The Jimi Hendrix Exprerience a Band of Gypsys.

Janis Joplin zomrela 4. októbra 1970 pravdepodobne na predávkovanie heroínom. Bola to frontmanka a skladateľka piesní skupín Big Brother and the Holding Company, The Kozmice Blues Band a Full Tilt Boogie Band.

Jim Morrison zomrel 3 júla 1971. Oficiálnou príčinou smrti je “zlyhanie srdca”, ale pretože nebola vykonaná pitva, zostáva skutočná príčina smrti záhadou. Jim Morrison bol básnik, textár, frontman, skladateľ piesní a videorežisér skupiny The Doors.

Najznámejším úmrtím je asi smrť Kurta Cobaina ktorého našli mŕtveho v jeho dome. Hoci o príčine jeho smrti sa často špekulovalo, oficiálna verzia znie: prestrelenie hlavy brokovnicou spôsobená vlastným pričinením. Kurt bol frontman, gitarista a skladateľ piesní skupiny Nirvana. Zomrel 5. apríla 1994.

23. júla pred dvoma rokmi zomrela aj známa americká speváčka Amy Winehouse. Pravdepodobne sa otrávila alkoholom.

V roku 2013 sa svojim úmrtím pridal do prekliateho klubu 27 aj Sławomir “Mortifer” Kusterka, basgitarista skupiny Hate. Zomrel 6. apríla 2013 v priebehu ich turné po Nemecku.

To Top