Prešovská kapela Out of Control sa predstaví domácemu publiku!

0
7
views

Prešovská kapela Out of Control si pre mesto Prešov a jej obyvateľov pripravila špeciálne prekvapenie v podobe samostatného koncertu, ktorý sa uskutoční 28.9.2012 (Piatok) o 20:00 na Hlavnej ulici v Prešove (pri Ľudovej banke).

Kapela sa týmto koncertom chce rozlúčiť s úspešným koncertným letom a rokom 2012. Okrem iného chalani odprezentujú aj svoj koncertný program, a ponúknu tak kvalitnú show a skvelý koncertný zážitok. Budeme radi, ak pri tom budete s nami!  Koncert je pre všetkých a zadarmo!

Prešovská kapela Out of Control je partia štyroch mladých chalanov, ktorých spája vzťah k dobrej hudbe a kresťanské pozadie, ktoré cítiť aj v textoch ich piesní. Napriek tomu je však ich tvorba prístupná širokému spektru poslucháčov.
V ich zvuku počuť zmes britského rocku, elektroniky, melanchólie ale aj radosti, energiu striedajúcu sa s rozplývajucími sa pasážami nútiacimi poslucháča zastaviť sa. Ich prednosťou je silný ale nie excentrický pódiový prejav, ktorý dokáže upútať, zaujať a vytvoriť nezabudnuteľný koncertný zážitok. Chalani dlhodobo spolupracujú so spisovateľkou a textárkouMaruškou Kožlejovou, ktorá napísala väčšinu ich textov. Majú medzi sebou veľmi dobrý priateľský vzťah a texty sú tak autentické aj pre kapelu, ktorá je s ich obsahom naplno stotožnená.

Tip:  Ovplyvnili celú generáciu, teraz prídu do Piešťan

Kapela od svojho vzniku v roku 2006 prešla viacerými personálnymi zmenami, až sa ustálila v súčasnej štvorčlennej zostave: Dušan Havrilla (spev, gitara), Jany Pastirčák (klávesové nástroje), Vlado Gal (basa) a Milan Macek (bicie nástroje). Okrem spomenutých nástrojov chalani radi vo svojej produkcii experimentujú s elektronickými podkladmi.
Ich zvuk a piesne pomohli v roku 2008 presvedčiť hlasujúcich v súťaži Coca-Cola Popstar o tom, aby ich posunuli do semifinále spomedzi celkom 176 súťažiacich kapiel a sólových interpretov z celého Slovenska. Out of Control to v tejto súťaži dotiahli až do finále a považujú to za jeden zo svojich najväčších úspechov. Okrem toho treba spomenúť vystupovanie na prestížnom gospelovom festivale Lumen a Campfest, či vystupovanie vrámci rôznych mestských kultúrnych akcií v Prešove a Žiline. Takisto odohrali klubové koncerty vo viacerých Slovenských mestách, koncert na českom festivale Freakfest alebo koncert vrámci literárneho festivalu „Przestrzenie spotkania“ vo Varšave. Koncertne spolupracovali napríklad s kapelami Outline a Alter Ego a jedným z posledných veľkých koncertných úspechov je spolupráca Out of Control s britskou alternatívnou kapelou [dweeb] na ich celoslovenskom turné v septembri 2010, kde spolu odohrali vyše 15 spoločných koncertov.

Tip:  Bratislavské Jazzové dni v Žiline oslavujú už piate narodeniny!

Kapela Out of Control v roku 2008 vydala svoje prvé EP „Stromy rastú do hĺbky“, ktoré obsahuje štyri piesne. Toto EP vzniklo v spolupráci s renomovaným slovenským producentom a zvukovým inžinierom Vladom „Randym“ Gnepom v štúdiu Perina a muzikantsky na ňom hosťoval aj Martin Husovský z kapely Komajota. V súčasnosti kapela pracuje na materiále, ktorý snáď už čoskoro uzrie svetlo sveta v podobe plnohodnotného debutového CD.

Nenechajte si ujsť: