Prešporskí Junáci a ich prvý singel a videoklip s názvom Bratislava!

0
25
views

Kapela Prešporskí Junáci vydala svoj prvý singel s názvom Bratislava, ku ktorému kapela natočila aj videoklip. Toho sa ujal mladý režisér Jakub Varačka a za kameru sa postavil Milan Kulifaj.

Singel kapela nahrávala v LVGNC Studios, kde naraz nahrala niekoľko nových skladieb. „Dlhšie sme rozmýšľali nad tým, ktorú z vecí dáme von ako náš prvý singel, a nakoniec sme sa spoločne zhodli, že práve „Bratislava“ je skladba, ktorá bude ľudí baviť svojou živou energiou“, dodáva gitarista Michal Bobula.

„Bolo to aj z dôvodu, že sme začínali ako pouličná kapela v uliciach Bratislavy, z čoho vznikol vlastne aj názov našej kapely. Pieseň nie je primárne o meste ako takom, ide skôr o komunitu ľudí, ktorá v tomto meste žije, o jeho energiu“, vysvetľuje spevák Daniel Kapitán.

„Videoklip sme točili u nás v skúšobni, snažili sme sa o jednoduchosť a hlavne sme sa chceli vyhnúť prostrediu mesta, aby sme nezašli do prvoplánového klišé, nakoľko už názov skladby je dosť popisný“, s úsmevom dodávajú chalani.

Vo videoklipe Prešporských Junákov sa objavilo aj niekoľko známych tvárí ako stand-upisti z Temných Kecov či raper Vladis. „Chalani sú naši kamaráti a videoklip, ktorý je o meste a tým pádom aj o ľuďoch, sme chceli mať plný kamarátov, pretože najmä oni nás posúvajú ďalej“, dodáva basgitarista Tamás Belicza.

Prešporských Junákov ste mohli počuť a vidieť aj na minuloročnom Festivale Grape, kde sa predstavili na dvoch pódiách. Speváka kapely Daniela Kapitána taktiež môžete poznať zo spolupráce s kapelou Lavagance, ktorej hosťoval na poslednom albume Halfway to the grave, alebo z featuring-u s raperom Vladisom.