Prezentuj sa: Kapela Aspekt

0
4
views

Kapela vznikla v Třinci roku 2006 v sestavě basa – Jan Páč, bicí – Ivan Ivanov, kytara a zpěv – Roman Rusz a Jakub Cinkraut.
V roce 2007 byla menší změna. Za bubeníka Ivana zaskočil Petr Ondřej, který vydržel tři měsíce a poté se opět vrátil Ivan, který potvrdil své kvality.

V roce 2008 kapela zaznamenala další velkou změnu. Došlo k odchodu basáka Honzy Páče. Na jeho místo nastoupil neméně kvalitní, multiinstrumentální muzikant Jirka Stonavský. Vydali své první demo.
V roce 2010 se stalo nečekané! Z kapely odešel jeden ze zakladatelů, někdo kdo je držel v tempu až do teď a to Ivan Ivanov. Na jeho místo nastoupil mladý, nadějný a ambiciózní bubeník Pavel Michálek.
Rok 2011 – Tento rok byl pro kapelu, dá se říct přelomový. Začalo se natáčet album u Tomáše Digaze, nese název Odpovědi na zdi. Kapela se nepohodla s baskytaristou Jirkou Stonavským. Jeho post je volný a na koncertech ho zaskakuje Tomáš Žatek, avšak pevné místo v kapele zatím nemá.
Aktuální sestava – Roman Rusz, Jakub Cinkraut – kytary, zpěv; Pavel Michálek – bicí.
Rok 2012 – Kapela dodělává debut Odpovědi na zdi.
– V lednu odjela kapela do Finska na půl roku, kde nabrala inspiraci a uspořádala menší unplugged koncerty.
Skupina má mnoho koncertů za sebou. Vystupovali např. v klubu Vagon v Praze nebo na několika prestižních festivalech – Noc plná hvězd (Třinec), Votvírák v Milovicích u Prahy, Vendryňské Decibely, Sdrce Evropy, Hutnický den (Třinec) apod. Kapela odehrála i několik akustických koncertů a dokonce i jedno akustické tour.

web:
www.bandzone.cz/aspekt