Prezentuj sa: Kapela The Bullboxers

0
9
views

Začiatky kapely THE BULLBOXERS siahajú na prelom rokov 2004 a 2005 , kedy v Poprade vzniká kapela inšpirujúca sa punkom 77 , kapelami ako Ramones, The Adicts a slovenskou klasikou Zónou A.

2005: Prvý koncert odohrala po 3 mesiacoch pôsobenia v skúšobni , v máji v niekdajšom podniku v PP Pod tribúnov ( + U.N.C, Degustator). V lete vystúpila aj na svojich prvých festivaloch a to na Underground feste v Martine a Rockefeste v Košiciach.

V septembri kapela nahráva svoje prvé demo obsahujúce 10 piesní prevažne v streetpunkovom štýle a s názvom Steel Story, ktoré bolo pokrstené v novembri kapelou Odpad.
2006: V máji sa natáča klip k skladbe Hippies smells, ktorý sa dočkal pozitívnych i negatívnych ohlasov . Kapela v tomto roku koncertuje pomerne málo a sústredí sa na nové piesne a v lete sa nahráva nový 10 piesňový album s názvom Bloody rocknroll , tentokrát v profesionálnom štúdiu Kobka v Martine a vychádza ako oficiálny album pod hlavičkou Brutal Records. V tom istom roku vychádzajú dve výberovky ( Underground Punx attack II., Punk Rock made in Slovakia vol.6) , na ktorých sme sa zúčastnili piesňami Názor nie je na predaj a Riešenie.
2007: Rok je poznačený čiastočným bubeníkovým odchodom , kde sa dočasne menila zostava kapely.Kapela tvorí nové piesne a aktívne začina koncertovať v druhej polovici roka a na akcii zvanej Punk rock 77 night v klube Semafor v SNV krstí svoje cd Bloody rocknroll , krstnými otcami sú členovia Zóny A Koňýk a Mikko. Na koncerte vystúpili The Grit (UK), Zašitá diera. Odohrávajú dva koncerty s legendou Slobodná Európa . V banskobystrickom klube 77 nahráva svoje live cd.
2008: Natáčanie v poradí druhého videoklipu k piesni Like a Sheena v máji. V júny odohráva svoj prestížny koncert ako predskokan talianskej kapely THE TWINKLES v BB. V októbri sa predstavila s poľskou kapelou Horroshow na domácej pôde.V decembri kapela nahráva nové piesne na pripravované split cd, ktoré by malo vyjsť v prvej polovici roka 2009 a zúčastnila sa svojou piesňou Like a Sheena na medzinárodnej kompilácii Czech and Slovak Streetkids vol. 3, ktorý vyšiel u Rabiát records.

2009:  Vo februári sa kapela poprvýkrát predstaví na západnom Slovensku a zároveň v hlavnom meste v Randal clube, spolu so spriatelinými kapelami The Fialky a Kaktus.V tom čase aj po dlhodobých nezhodách odchádza s kapely spoluzakladateľ Šviho. Za bicími ho nahrádza Mišo a na basu opäť s nami hrá Samo. V auguste vychádza pokračovanie DVD výberovky Brutal Scene, kde sme prispeli videoklipom Like a Sheena.

2010:  V apríli sme slávili svoje prvé menšie výročie 5 rokov kapely, kde sa predstavili naši kamaráti Street Spirit, The Fialky a Zóna A. V júly sme odohrali po strašne dlhej dobe festivalový koncert na Punkáči deťom. V tomto roku sa podstatne rozrástla aj naša tvorba na 11 zbrusu nových skladieb, ktoré snáď čo najskôr uzruú svetlo sveta na novom albume budúci rok:)

2011: Kapela sa koncertuje na nových miestach a pomaly dáva dohromady materiál na nahrávanie nového albumu. Po dlhých piatich rokoch nahráva v štúdiu Dušana Ivana (Hasiaci Prístroj) nový album s názvom Svet hrdinov. Na konci roka sa prvýkrát predstavuje v Čechách a to hneď v Prahe.

2012: Vo februári vychádza rozhovor s kapelou pre denník korzár. V marci kapela pokrstila svoj nový album Svet hrdinov v bratislavskom Randali. Krstným otcom sa stal Leďo (Princovia).

web:
www.bandzone.cz/thebullboxers