Prezentuj sa: Kapela Husi & The Butchers

0
9
views

Už dlhší čas som rozmýšľal nad blues-rockovou kapelou. Vždy ma zaujímal tento hudobný štýl. Potom ako sme s mojou kapelou Cinnamon Island v decembri 2012 nahrali naše posledné demo, sa kapela rozhodla, že ukončí svoje účinkovanie. Avšak ja som nechcel skončiť s hudbou, a preto s Dávidom Mérym (ex Cinnamon Island, Renton & The Error Jam) a Tiborom Godányom (ex Cinnamon Island) sme založili túto blues-rockovú formáciu. V začiatkoch sme to nebrali nijak veľmi vážne, skôr to bola iba taká zábava. Prvý koncert sme odohrali s šamorínskom Pitone 16ho marca.

Pod vplyvom prvého koncertu som začal rozmýšľať nad tým, že možno by sa oplatilo zaoberať sa s touto kapelou aj vážnejšie. V apríli sme mali náš druhý koncert ktorého termín nevyhovoval ani Dávidovy ani Tibimu. Za bicie si sadol Zoli Petrakovič a basovej gitary sa chopil môj brat János ´´Johnny´´ Hushegyi (ex 1celá5). Na druhom koncerte sme už zahrali našu prvú vlastnú skladbu s názvom One day. Kvôli blížiacemu sa odchodu Tibiho do USA a z dôvodu, že Dávidova kapela sa začala dosť rozbiehať sa zloženie kapely nezmenil.

Meno kapely: pred naším prvým koncertom sme skúšali vymyslieť nejaký názov kapely. Ja som chcel niečo v podobe Husi & The ….. Tibi navrhol abz sme boli Husi a mäsiari v preklade Husi & The Butchers. (Husi sa vyslovuje ako Huši a znamená mäsko) 😀

web:
http://www.facebook.com/Husiandthebutchers