Zaujímavosti
žiadne hodnotenie

Príbeh skladby – We Are the World

We Are the World je skladba a zároveň aj charitatívna nahrávka, ktorú v roku 1985 nahrala superskupina USA for Africa. Autormi skladby sú Michael Jackson a Lionel Richie, producentmi Quincy Jones a Michael Omartian. Nahrávka bola vydaná na albume We Are the World. S celosvetovým predajom viac ako 20 miliónov nosičov sa tento singel nachádza v „top tridsiatke“ tých, ktorých bolo predaných minimálne 10 miliónov.

Prinášame Vám video, v ktorom môžete nazrieť do zákulisia tejto skladby a zistiť tak, že Michael Jackson bol dokonalý perfekcionista. Niektorý umelci sa hnevali, že svoj part skladby nenahrával spolu s nimi, ale že svoje sólo nahral úplne sám bez prítomnosti ostatných. Jackson bol známy svojou plachou povahou a zrejme preto chcel nahrať svoj part v skladbe osamote.

Skladba We Are the World bola propagovaná špeciálnou edíciou amerického časopisu Life a bola jediným médiom, ktoré malo špeciálne povolenie na dokumentovanie skladby v štúdiu  A & M v noci 28. januára 1985, kedy sa táto skladba nahrávala.  5. apríla 1985 získala skladba celosvetové porkytie a vysielalo ju viac ako 8000 rozhlasových staníc po celom svete. Viac zaujímavostí nájdete už v spomínanom videu.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top