Koncerty

Príďte si vychutnať vianočnú atmosféru na koncert Andrey Zimányiovej vo Vrábľoch!

Už 10.decembra sa vo Vrábľoch (19:00, kino Tatra) uskutoční koncert, na ktorom vystúpi talentovaná slovenská multižánrová speváčka, prezývaná tiež šansónová diva, Andrea Zimányiová spolu so svojou kapelou. Na koncerte s podtitulom Okno do duše predstaví svoj rovnomenný album a zároveň mnoho ďalších krásnych skladieb.

Andrea Zimányiová svoje umelecké kvality potvrdila na mnohých svetových súťažiach, okrem iných aj ako laureátka svetovej súťaže francúzskych piesní v Splite v roku 2000. Je nositeľkou prestížnej ceny poroty Objav Visa Francophone 2002 na svetovom festivale vo Francúzsku a v roku 2009 sa svetovému publiku predstavila na národnom kole Eurovízie.

Andrea Zimányiová okrem šansónu interpretuje takmer každý žáner, rock, pop či muzikálové piesne. Prvá ňou verejne odprezentovaná pieseň už v roku 1999 bola od Francisa Cabrela – „Je l’aime a mourir“. Následne spievala piesne Édith Piaf, ktoré zaraďuje do koncertných vystúpení aj v súčasnosti. Šansón nie je vhodným žánrom pre každého speváka a ako sama hovorí “Človek musí šansón robiť s láskou, milovať ho a byť úprimný.

Andrea sa pravidelne usádzala do poroty rôznych súťaží amatérskych spevákov, v súčasnosti je členkou poroty Krištálové krídlo.  Vystúpenia so slovenskou filharmóniou, filharmóniou Košice a orchestrom slovenského rozhlasu podčiarkujú jej umelecké kvality. Domáce publikum sa s ňou mohlo stretávať počas niekoľkoročných sérií divácky úspešnej tanečnej súťaže Let’s Dance, kde bola sólistkou Big Bandu Gustava Broma.

Príďte sa predvianočne vyžiť a nabrať novú energiu na koncerte, ktorého atmosféru sme vám priblížili začiatkom roka v našom článku.

Vstupenky vo výške 8,- eur si môžete zakúpiť na Mestskom úrade vo Vrábľoch, č.dverí 216.

Bonusom je možnosť vyhrať jedno z dvoch CD. Každý kto si do 9.12. kúpi vstupenku, bude zaradený do súťaže o jedno z dvoch CD, ktoré Andrea Zimányiová odovzdá po koncerte.

To Top