Zaujímavosti

Prihláška na WOMEX otvára dvere do sveta world music

Článok prečítate za: 2 min.

Už len do piatku 16. marca majú čas slovenské skupiny a sólisti, ktoré svoju tvorbu považujú za súčasť world music scény, prihlásiť sa na najprestížnejšiu showcaseovú prehliadku World Music Expo (WOMEX). Tento rok sa bude konať v októbri na Kanárskych ostrovoch. 

Slovenskí zástupcovia začali navštevovať WOMEX už skôr, ale v roku 2015 malo Slovensko svoj prvý oficiálny stánok u našich susedov na WOMEXe v Budapešti. V rámci programu tzv. dunajskej scény tu úspešne účinkovala aj slovenská skupina Pacora Trio. V roku 2017 sa „womexákom“ v Katoviciach predstavila skupina Banda.

O tom, či sa nejaký interpret dostane medzi približne 60 skupín z celého sveta, ktoré vystupujú v rámci koncertov na WOMEX-e, rozhoduje každý rok rotujúca porota. Šance interpretov zo strednej a východnej Európy o máličko zvyšuje fakt, že tohto roku sú porotcami napríklad aj Riitta Huttunen, ktorá sa osobne zúčastnila na World Music Festivale Bratislava alebo americký hudobník a vydavateľ Chris Eckman, majiteľ labelu Glitterbeat, ktorý dobre pozná východoeurópsku hudobnú scénu. Kvalitne pripravené a zahraté vystúpenie na najvýznamnejšom svetovom veľtrhu, a hlavne osobná prítomnosť hudobníkov a ich manažérov, pomáha získať potrebné skúsenosti, kontakty a otvára dvere do sveta.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Platforma World Music from Slovakia (WOMUSK), ktorá od roku 2015 zabezpečuje propagáciu domácej world music scény na WOMEX-e, ponúka interpretom, ktorí o to majú záujem, pomoc pri príprave podkladov na registráciu a ďalšie poradenstvo. Ak by niektorá z prihlásených slovenských skupín bola vybratá medzi účinkujúcich na WOMEX-e 2018, WOMUSK pomôže zabezpečiť dopravu na Kanárske ostrovy, zatiaľ čo ubytovanie a backline poskytne organizátor WOMEX-u, firma Piranha Arts. Úplnou samozrejmosťou je aj pomoc tímu WOMUSK priamo na veľtrhu v rámci slovenského propagačného stánku. Ak teda chcete byť na jednom mieste s tisíckami delegátov, hudobníkov, manažérov, vydavateľov, novinárov či organizátorov festivalov, zoznámiť sa s dôležitými ľuďmi pohybujúcimi sa okolo world music scény a mať šancu vystúpiť na WOMEX-e v čase od 24. do 28. októbra 2018 v Las Palmas de Gran Canaria, nezabudnite vyplniť prihlášku, alebo osloviť členov WOMUSK.

Podpora slovenských umelcov a ich prezentácia na WOMEXe 2018 sa uskutoční z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a ďalších partnerov.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top