Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Přípravy na Hudební ceny Evropy 2 vrcholí

Nejposlouchanější rádio pro mladé vyhlásí 13. března výsledky dalšího ročníku Hudebních cen Evropy 2. Přímý přenos z udílení cen tohoto prestižního hudebního žebříčku mohou posluchači slyšet v živém rádiovém vysílání a online na Facebooku a webu Evropy 2. Nejvíce nominací může letos proměnit zpěvačka Emma Drobná nebo kapely Kryštof, Chinaski a Mirai. Nově je připravena také velkolepá show v pražském klubu ROXY, kde vůbec poprvé vystoupí v nové sestavě kapela Chinaski. Na akci se dále představí Eddie Stoilow s Lenny a další čeští umělci a nebude chybět ani celá moderátorská parta z rádia. Účast přislíbil i světoznámý britský DJ a producent Sigala, jehož songy na Youtube boří hranice sto milionů zhlédnutí. 

V úterý 13. března se uskuteční už 6. ročník Hudebních cen Evropy 2. Přímý přenos mohou posluchači slyšet na Evropě 2 od 15.00. do 18.00 hodin. Oproti loňskému roku proběhne po skončení oficiálního programu ještě velkolepá show v klubu ROXY. Tam se vůbec poprvé v nové sestavě představí kapela Chinaski, dále Eddie Stoilow, Lenny, Light& Love, Peter Aristone nebo DJ Roxtar z Dance eXXtravaganzy Evropy 2, který je v současnosti nejlepším českým DJ a který ČR zastupoval na světovém finále Red Bull 3style. Vstupenky na akci jsou již nyní v předprodeji v síti GoOut.cz.

Pro letošní rok získala nejvíce nominací v Hudebních cenách Evropy 2 zpěvačka Emma Drobná. Šanci na vítězství ve vícero kategoriích mají také kapely Chinaski, Mirai a Kryštof. Na objev roku jsou nominováni: Emma Smetana, LinaKaro, Emma Drobná a kapela Hodiny. O tom, kdo v jednotlivých kategoriích převezme cenu, rozhodují už pošesté ti nejpovolanější – posluchači a fanoušci rádia, pouze Divokou kartu Evropy 2 jako jedinou cenu vybírají hudební odborníci. Posluchači Evropy 2 mohou hlasovat pro své favority ve dvou kolovém hlasování. První kolo, ze kterého vzejdou finalisté, bude ukončeno 28. února. Následně mohou posluchači ještě ovlivnit pořadí prvních čtyř míst, a to až do  9. března hlasováním na stránkách www.evropa2.cz.

Reklama

„Hudební ceny Evropy 2 si rok od roku získávají větší renomé a jsem velmi ráda, že i letošní ročník slibuje velkolepou show. Nejprve proběhne přímo v prostorách rádia Evropa 2 vyhlášení kategorií: zpěvák, zpěvačka, kapela, DJ, český i zahraniční song, album, videoklip, moderátor Evropy 2 a objev roku, kde posluchači volí mezi těmi nejlepšími českými interprety. Pak máme připravené ještě dvě speciální kategorie, divokou kartu Evropy 2 a speciální kategorii Nejoblíbenější song Youradio, která nese název podle české hudební streamovací služby,“ říká Lenka Maureryová, ředitelka Evropy 2. 

Slavnostní udílení Hudebních cen Evropy 2 si tradičně nenechá ujít celá moderátorská parta Evropy 2 v čele s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým, ale také řada předních českých muzikantů, producentů a hudebních odborníků.

Mediální skupina Lagardere Active ČR patřící do nadnárodní sítě Lagardère Group, je jedním z nejvýznamnějších hráčů na českém rozhlasovém trhu. Provozuje 5 českých rozhlasových stanic, jednu slovenskou a také mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). RRM od roku 2014 spoluvlastní obchodní síť RADIOHOUSE, jejíž rádia si týdně naladí více jak 7 z 10 posluchačů v ČR. V online prostředí je Lagardere prostřednictví svých i zastupovaných projektů měsíčně schopná oslovit více jak dva miliony reálných uživatelů.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Novinky zo sveta hudby

Slovenský gitarista, skladateľ a multiinštrumentalista Brian Baják, známy svojou komplexnou technickou hrou na elektrickej gitare, testovaním gitarových aparatúr a vybavenia, štúdiovou produkciou a v neposlednom rade dlhoročnou...

Reklama