Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Program na víkend: Vianočné trhy, Peter Nagy a Indigo aj pochod čertov

Druhý adventný týždeň v centre Piešťan bude patriť dobrej hudbe, ale aj tým, ktorí sa neboja realistických masiek čertov. Organizátori v sobotu očakávajú množstvo návštevníkov, preto ich vyzývajú, aby prišli v predstihu a boli ohľaduplní.

Program druhého adventného týždňa na piešťanských Vianočných trhoch otvorí vo štvrtok 13. decembra vystúpenie žiakov Základnej školy Banka. 

V piatok sa môžete tešiť na koncert Mareka Martinkoviča z Vrbového, ktorý do Piešťan príde so svojim live looping projektom s názvom Mustage. Veľký úspech mal už na letnom podujatí Piešťany Street Art Festival a aj teraz poslucháčov poteší svojou fúziou funku a ambientu.

Reklama

Druhá edícia je rocková kapela z Hlohovca, v ktorej tvorbe je cítiť aj prvky blues. Jej koncert začína o 18.30 h. Hlavnou hviezdou večera bude trnavská indie-rocková kapela Family Friend. Na konte má dve EP aj niekoľkomesačné pôsobenie v súťaži Demovnica_FM. Koncert začína o 20.00 h.

V sobotu 15. decembra ovládne centrum Piešťan pochod čertov Krampus, ktorého súčasťou bude veľkokapacitný vykurovaný stan pre 2000 ľudí. Program v ňom začína už o 13.00 h vystúpením kapely Rovers. Samotný pochod odštartuje o 17.00 h a na 19.30 je naplánovaný koncert Petra Nagya a kapely Indigo. O nočnú zábavu sa postarajú DJ Milan Lieskovský a DJ Dalton Mayer.

Súčasťou Vianočných trhov bude aj tento víkend Pieščanský rýnek, na ktorom môžete nájsť vianočné darčeky pre svojich blízkych – sklo, keramiku, šperky, textil aj hračky. 

Reklama

Tretiu sviečku na adventnom venci zapáli nový primátor Peter Jančovič v nedeľu 16. decembra o 16.00 h. Návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičný primátorský čaj. Pol hodinu predtým začína predstavenie Exalievov dona Bosca, ktorí prítomným ukážu, ako trávia vianočné sviatky obyvatelia Poľska. Nasledovať budú vystúpenia detskej skupiny Úsmev a folklórnej skupiny Bojniaci. 

Celý program Vianočných trhov nájdete na tejto adrese http://www.bnr.sk/program/.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...