Hľadáte niečo konkrétne?

Projekt203 vydávajú kompiláciu Replay 2000-2016
Projekt203 vydávajú kompiláciu Replay 2000-2016

Kapely

Projekt203 vydávajú kompiláciu Replay 2000-2016

Na novinke prinášajú dovedna 19 populárnych skladieb, ktoré zložili a nahrali pred vydaním debutového albumu Vírus.

Elektro-popové zoskupenie Projekt203, pôsobiace v súčasnosti v zložení Ondrej Pešek, Sissi Enns a Marcel Orth, vydáva dnes kompiláciu svojich najväčších hitov z rokov 2000 až 2016. Novinka s názvom Replay 2000-2016 prináša priaznivcom elektronickej hudby 19 skladieb, ktoré kapela zložila a nahrala za 16 rokov od začiatku ich hudobnej cesty. „Keď sme vydali album Vírus, ozvalo sa kopec ľudí. Hovorili, že je síce pekné, že sme spravili bodku za našou tvorbou a ohlasujeme nový začiatok, ale že by radi doma počúvali i to, čo bolo pred ňou, teda staršie skladby, ktoré hrávame na koncertoch a ku ktorým sa nevedia dostať, nemôžu ich nikde zohnať a stiahnuť si ich. Rozhodli sme sa teda k tomuto kroku a nahrali sme naše staré pesničky v profesionálnom zvuku,“ približuje motiváciu skupiny jej líder Ondrej Pešek.

Mladá kapela Taký Svet vydala nový singel plný pozitívnych emócií

Fanúšikovia a fanúšičky formácie si tak konečne budú môcť vypočuť tracky ako Sirény, Vlčia svorka, Odistený granát a mnohé ďalšie vo vysokej kvalite.

Reklama

Kompilácia vznikala zhruba päť mesiacov, nahrávali ju v štúdiu a skúšobni Projektu203. O mix a mastering sa postaral šikovný Lukáš Sadloň z nahrávacieho štúdia a vydavateľstva TC Lemons . „Lukáš zvládol svoju prácu naozaj skvele a skladby zmastroval k našej veľkej spokojnosti. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu,“ hovorí Ondrej.

Vizuál novinky sa zrodil tradične v rukách fotografa formácie Marcela Ortha. „Všetky promo fotky aj booklet sú nafotené v našej skúšobni Bunker. Vizuál znázorňuje pohľad do pivnice a triedenie starých vecí. Kompilácia mala totiž pracovný názov Staré veci a presne to sme aj so skladbami robili, oprašovali sme ich a nanovo nahrávali,“ približuje Pešek.

Novinka je už v tejto chvíli dostupná na portáli bandcamp.com a počas apríla ju záujemcovia nájdu aj na streamingových službách Spotify, iTunes či Deezer a na YouTube.

Reklama
Americká kapela Maroon 5 oznamuje príchod nového albumu

Projekt203 album zároveň naživo predstaví, už 27. apríla ich čaká veľký koncert v bratislavskom Hopkirku, kde zahrajú všetky skladby z novej štúdiovky. Po ich vystúpení sa návštevníci klubu budú môcť zabaviť ešte na elektro afterparty s názvom Cyber Heresy pod taktovkou DJ Dr. Love & DJane Divy Violent.

Projekt203 vznikol v roku 1999 ako projekt Ondreja Peška, ktorý od začiatku tvorí vokály, hudbu a texty piesní. K Ondrejovi sa neskôr pridal Marcel Orth. Marcel je plnohodnotným členom zoskupenia, avšak stará sa výhradne o vizuál projektu. Od roku 2013 prizvali medzi seba aj speváčku. Najprv s nimi pôsobila Janette Potocká, dnes za mikrofónom stojí Sissi Enns, ktorá sa stala súčasťou projektu v roku 2015. Členovia Projektu203 do dnešného dňa vydali vo vlastnej réžii 13 neoficiálnych štúdioviek, na ktorých priniesli spolu desiatky skladieb, pričom niektoré z nich podporili aj videami na internete. Rok 2018 bol pre formáciu prelomový. Zverejnili totiž prvé dva videoklipy k skladbám Démon a Nespím a následne uzrel svetlo sveta aj ich debutový album Vírus.

Kapela Coldplay oznámila vydanie nového albumu Music Of The Spheres

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...