Viac...

PRS predstavilo nový signature model Johna Mayera!

Pod názvom Silver Sky nám dnes po takmer dvoch rokoch prác bola predstavená John Mayer signature gitara. Stáva sa tak prvou gitarou od firmy PRS, ktorá je vzhľadom založená na starom známom stratocastri.

„Roky som sníval o tom, navrhnúť gitaru, ktorá by mala moje obľúbené vintage špecifikácie ale s moderným duchom a modernou estetikou. Po dvoch rokoch študovania a vylepšovania, Silver Sky je mojou víziou, ako by malo znovuzrodenie gitary vyzerať a cítiť.“ – John Mayer

Hlava gitary je založená na PRS dizajne, ale upravená, aby sedela Johnovmu štýlu hrania, ale aby aj obsahovala vhodnú dĺžku strún za nultým prážcom, aby tak pomohla k stabilite ladenia. Ladiaca mechanika je tradičná vintage-style, ale má moderné PRS zámky. Krk gitary bol vymodelovaný na základe single coilových gitár z rokov 1963 a 1964. Rádius gitary je 7,25 palca (cca 18,4 cm), čo znamená, že hmatník je veľmi zaoblený. Snímače sú 635JM, Johnove signature snímače, ktoré majú veľmi zaoblený a plný tón, bez toho klasického singlového „vysokého škrípania,“ ktoré John v láske nemá.

Nultý prážec je z kosti a jackový input bol upravený, aby sa dal ľahšie odpájať kábel, než to na klasických stratoch býva. Silver Sky sa bude predávať v štyroch farbách: Frost (biela), Horizon (červená), Onyx (čierna) a Tungsten (strieborná). Do predaja pôjde gitara oficiálne 20. marca.

To Top