Koncerty

Prvá várka headlinerov pre 7. ročník Beats for Love je tu!

Ostravský festival pod vysokými pecami začal so zverejňovaním vystupujúcich už na začiatku decembra minulého roka a k dnešnému dňu je uverejnených celkovo 15 vystupujúcich. Medzi prvými sú aj hviezdy ako Robin Schulz, americký Jauz, nór Orjan Nilsen alebo kráľovna hardcoru Anime z Talianska. V tomto roku na festivale vystúpi viac ako 400 umelcov z rôznych kútov sveta.

Korunným klenotom festivalu je bezpochyby multižánrový Love stage, ktorý tento rok oslávi svoje tretie výročie. Prvým obrovským menom, ktoré sa na nej objaví bude Robin Schulz.

Nemecký DJ a producent, ktorý sa umiestnil na 60. mieste v rebríčku Top 100 DJs na portáli DJ Mag, je známy predovšetkým vďaka svojim remixom na skladby  ‚Prayer In C‘ a ‚Waves‘, ktorá bola nominovaná na Grammy, a aj vďaka skladbe “Sugar”. Táto megastar nám zahrá hneď v úvodný deň festivalu.

Na Love stagei sa samozrejme neobjaví len on. V lete do industriálneho areálu Dolní Vitkovice príde aj holandský projekt Chocolate Puma. “Chocolate Puma na scéne pôsobí takmer dvadsať rokov a na svojom konte má viac ako 400 trackov. Podľa nás si svoje miesto na Love stagei zaslúži”, poznamenal riaditeľ festivalu Kamil Rudolf.

O niečo tvrdšie to bude na hlavnej scéne v piatok, kedy vystúpi americký hudobný chameleon Jauz. Ten je známy svojimi multižánrovými setmi pohybujúcimi sa medzi bass housom, dubstepom a trapom.

Jeho úspechy naprieč žánrami potvrdzujú aj spolupráce s menami ako Tiësto, DJ Snake, Skrillex, Diplo, Netsky alebo Dillon Francis.

Ani tento rok na Love stagei nebudú chýbať naozaj veľké drum and bass mená a prvým z nich bude anglický Dimension. DJ a producent tanečného DnB, ktorý spolupracuje s menami ako Sub Focus, Wilkinson, Chase & Status a dokonca aj s kanadským Deadmau5em. Keďže prvá várka mien pre DnB stage už bola zverejnená, pri zlámaných beatoch ešte chvíľu zostaneme. Konkrétne ide o britský projekt Loadstar, ktorý ma za sebou spoluprácu s Ed Sheeranom. Železá vysokej pece v Ostrave rozhýbu aj Delta Heavy, ktorí sa nebránia spolupráci ani so zástupcami rovných beatov akými sú Martin Solveig alebo Gorgon City. ,,Delta Heavy v roku 2016 vydali svoj prvý album “Paradise Lost” a tento rok majú v pláne vydať ďalšie. V ich sete sa pravdepodobne dočkáme poriadnej porcii noviniek” dodáva Kamil Rudolf. Z Holandska nás poctí svojou návštevou neurofunkový Pythius.

EDM & Trance stage oznámil troch vystupujúcich pre 7. ročník festivalu. EDM budú v lete reprezentovať talianskí horkokrvníci Merk & Kremont zo stajne Spinnin’ Records.

Z Nórska sa v júli príde do Českej republiky ohriať Orjan Nilsen. ,,Orjan Nilsen sa už 4x umiestnil v rebríčku Top 100 DJs na portáli DJ Mag a je charakteristický pre svoj veľmi živelný prejav za mixom. Takýchto vystupujúcich pozývame veľmi radi, pretože pokiaľ to baví ich samotných a je to aj vidieť, baví to aj fanúšikov” hovorí Matyáš Ožana, marketingový riaditeľ festivalu. Pokiaľ EDM & Trance stage zvládne nápor prvých dvoch festivalových dní, v piatok nám tento stage definívne rozloží argentínske duo Heatbeat.

Veľmi obľúbenou zastávkou fanúšikov je Techno stage. Na ten zavíta napríklad poľský mladík Deas. Z Portugalska do Ostravy pricestuje Lewis Fautzi, ktorý pravidelne vystupuje v najlepších berlínskych kluboch. Zatiaľ posledným zverejneným menom pre tento stage je holandský Egbert, ktorý vystúpi v živom sete.

Prvého headlinera sa dočkal aj Devastator Hardcore & Hardstyle stage, na ktorom vystúpi kráľovná talianskeho hardcoru Anime.

Na Reggae 2 Jungle stage-i vystúpi legenda francúzskeho tekna Suburbass, ktorý sa vracia po troch rokoch. Prvého zverejneného mena sa dočkal aj breakbeat stage, na ktorom vystúpi FA73, breakbeatový veterán z Talianska, ktorý je považovaný za priekopníka breakbeatu na Apenínskom polostrove.

Festival Beats for Love sa koná od 3.-6.7.2019 v industriálnom parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Viac ako 400 umelcov z celého sveta vystúpi na 13 pódiach. Vstupenky sú aktuálne v predaji za 890kč + poplatky predajcu. V predaji sú aj VIP vstupenky a vstupenky do Love campu. Všetky informácie nájdete na webových stránkách www.b4l.cz alebo na Facebookovom profile www.facebook.com/beats.for.love.

To Top