Prvé info o Danosťovom albume: spoločné CD s G-bodom je takmer hotové

0
17
views

Keď v lete roku 2008 vyšiel Danosťovi jeho debutový nosič, mal za sebou už množstvo skúseností, zástup skalných fanúšikov, dobré vyhliadky do budúcnosti a po svojom boku G-boda, človeka blízkeho hudobne i ludsky. CD Oddanosť sa čoskoro stalo nedostupným tovarom a tak, ako fans museli čakať na jeho vydanie, začali postupne požadovať ďalší materiál.

Lenže ten neprichádzal. Kým Danosťovi kolegovia z Gramo Rokkaz vydávali sóla, Danosť to svoje neustále odkladal. Až prišiel rok 2014 a rozhodnutie spraviť spoločný album s G-bodom. Kto Dana sleduje vie, že ide o perfekcionistu. Hudobne musí byť so všetkým spokojný, nič neopustí štúdio, kým to nevyšperkuje.

Danosťove vlastnosti v podobe technickej, hudobnej i názorovej čistoty, spolu s inteligentými textami a priamym prejavom, spôsobili, že dnes je tento ružinovský MC označovaný za legendu slovenského rapu. A legenda sa vracia späť. Album s názvom Fúzia je momentálne hotový na 90%, chalani začínajú mastrovať, majú hotový klip a na svojich sociálnych sieťach už naznačili aj niekolkých hostí.

Prečo G-bod? “Pretože je TOP producent, s ktorým som si absolútne sadol po profesionálnej, rovnako ako aj ľudskej stránke. Navyše som po rokoch klasickych beatoch a boombapoch dostal chuť pokračovať v modernejšom zvuku, aký sme tvorili aj na CD Oddanosť” hovorí Danosť. “Vytvorili sme brutálny album”, dodáva G-bod.

V najbližších dňoch sa budú postupne odkrývať všetky informácie, či už je to dátum vydania, možnosť predobjednávky, kolekcia merchu, ukážky skladieb, náhlad videoklipu a coveru, ale aj finálny tracklist a kompletný zoznam hostí. Zaujímavosť o hosťoch? Na mikrofóne sa neukáže žiadny iný rapper z Gramo Rokkaz.