Zaujímavosti

Prvoplánové sexistické video

Prinášame Vám recenziu na pieseň a s ňou súvisiaci videoklip s názvom Margito. Hoci Senzusoviny nie sú mojou šálkou kávy, predsa sa len pokúsim skomentovať tento hudobný počin.

Čítajúc si články v Novom Čase, na netkách, topkách a aktualitách o prirovnávaní, resp. o zrode novej Hergottovskej hviezdy, čo by nástupcu Senzusu, natrafil som na video tejto trojice muzikantov – Janko Hergott, Milan Perný a Vlado „Ceco“ Pašek. Pre tento krát sa rozhodli vsadiť na overenú kartu, predstavujúcu prvoplánový sexistický text a krčmové výkriky.

Pre svoj cieľ zohnali aj dostatočne bláznivú komparzistku a rekvizity. Dá sa len ťažko uhádnuť, čo si od uvedeného počinu muzikantské trio sľubuje. Pri zhliadnutí tohto videa sa máte možnosť vrátiť v spomienkach k atmosfére 90-tych rokov a prenesiete sa do pomyselnej obývačky v dedine Horná Mariková, kde si manžel s manželkou okrem legendárneho Repete pochutnávajú na koktaili dvojzmyselných situácií. Video možno malo ambíciu pobaviť, nedostali sa však ďalej, ako k explicitným sexuálnym narážkam v duchu ľudovej veselice, chýbajú už len krígle piva a cigánska pečienka. Treba dodať, že partička si nárokuje zaplniť prázdnu bublinu, ktorá sa na hudobnej scéne objavila po stagnácii skupiny Senzus. Na obranu spomínaných hudobných remeselníkov musím dodať, že ešte nesiahli po tých najsilnejších kalibroch, ako sú Pijácka zmes, Cigánske hitovky, či Mám ja doma koňa Faka.

Ťažko predpokladať, čo ešte od týchto muzikantov môžeme očakávať. Nechali sa totiž počuť, že pripravujú celý album takto ladených pesničiek. Čo by sme im v redakcii do budúcna radili  – mali by sa vo svojich scénkach radšej zamerať na parodovanie alkoholizmu, či korupcie.

Autor recenzie nechce byť menovaný.

To Top