Koncerty

Prvý jedinečný celovečerný festival všetkých producentov slovenskej elektronickej syntezátorovej hudby

SYNTHFEST SLOVAKIA je kompletnou prehliadkou elektronickej syntezátorovej tvorby na Slovensku od 80. rokov až po súčasnosť.

Vplyv rozvíjajúcej elektronickej syntezátorovej hudby v 80. rokoch zasiahol aj Slovensko. Významné zahraničné kapely ako Depeche Mode, Erasure a ďalšie formovali hudobný vkus poslucháčov, ale aj hudobníkov na Slovensku. Začali vznikať syntezátorové kapely, z ktorých až dodnes niektoré aktívne hrajú. Na festivale SYNTFEST SLOVAKIA 2018 si predstavíme a zaprezentujeme formov videoprojekcií, ale aj živých vystúpení všetky slovenské syntezátorové projekty a kapely v priebehu 30 rokov až po súčasnosť.

Na festivale sa tak zúčastní väčšina z cca 50 slovenských umelcov. Na živo sa predstavia kapely: MONTE ROSA, THE FESHEES, PROJEKT203 (Bratislava), CORIOLIS (Nitra), THE SILENCE (Trnava, Trenčín), MFLS (Žilina). Prostredníctvom videoklipov budú prezentované skladby: BONG, H.O.H, THE FESHEES, IMIAFAN, S.A.D., MARTIN JOY, CHEBEAFF, FORCE, 3C 273, end off…exist not, BINERY, 2FF PROJECT, 580 MILES, LIGHTUNE, THE ROBEN, NEW DAY, MOONSCAPE, KORINTH, André Savetier, Black Rose, MISSandTROOPS, SOUND MINISTERS, Elections in The Deftown, MONTAGE.

Pozvaní sú aj manažéri a producenti z okolitých krajín, ktorí už prisľúbili účasť. Vrcholom večera bude vystúpenie najznámejšej slovenskej synth kapely MONTE ROSA. Na záver vystúpi náš hudobný hosť z Nemecka. Wolfgang Flür, bývalý člen elektronickej skupiny Kraftwerk (od roku 1973 do roku 1987) prijal pozvanie organizátorov a zúčastní sa na festivale ako hudobný hosť. Samozrejme, vystúpi naživo. Jeho návšteva ako bývalého priekopníka svetovej syntezátorovej hudby je teda viac, ako symbolická.

Festival bude okorenený aj sprievodnými podujatiami ako sú umelecká výstava obrazov od Vladimíra Neitza – Wladysa a KORG prezentácia – praktické ukážky syntezátorov. Môžete si naživo vyskúšať ako syntezátory fungujú. V nočných hodinách festival uzatvorí hodnotná tombola. Hlavné ceny sú analógový duofonický syntezátor ARP ODYSSEY od MUSIC PARK, KORG.CZ v hodnote 799 € a virtuálny analógový syntezátor, vokodér NOVATION MININOVA od KYTARY.SK, KYTARY.CZ v hodnote 369 €

No to stále ešte nie je všetko, zábava pokračuje až do rána s DEPECHE MODE afterparty, ktorou budú sprevádzať DJ SKODIS, DJ MARTENS, DJ DIABLO.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!