Koncerty

Prvých 5 dôvodov prečo ísť na Colours of Ostrava 2018

Tak máme to tu. Festivaly nám pomaličky podsúvajú interpretov na budúci rok a rovnako tak spravil aj ostravský Colours. Čo nás na ňom čaka? Tromfne sám seba a prinesie väčšie pecky ako tento rok? Poďme na to pekne postupne.

Prvým menom, ktoré sa súdruhovia z CoO rozhodli odkryť sú Cigarettes After Sex. Tí sú slovenským fanúšikom známy z tohtoročného Grapeu, a ak ich chcete vidieť naživo skôr ako v lete, určite zbehnite na budúcotýždňový koncert do bratislavského MMCčka. Greg Gonzalez a jeho partička vás vtiahnu do podmanivých melódií svojho ambient dream popu, pri ktorom zabudnete na všetko, rovnako ako keď si potiahnete z dobrej cigaretky.

Pri pomalých melódiách ešte ostaneme, keďže ako druhá sa so svojím novým albumom až zo Škandinávie rúti na Colours nórska speváčka Aurora. Rozprávkovo tajomný dark pop si tak fanúšikovia budú môcť vychutnať už druhý krát.

Zmeňme žáner a poďme sa radovať, pretože tretím interpretom vytreli organizátori každému zrak. V Česku sa totiž prvýkrát v histórií objaví osemnásobný držiteľ Grammy a nastarší syn najväčšej reaggae legendy Boba Marleyho, jeho syn Ziggy Marley! Páni, gratulujeme k výbornému úlovku a tešíme sa na skvelú show.

Skvelou šou určite nebude absentovať ani ďalšia kapela. Tou sa stalo brtiské duo, ktoré slovné spojenie „punk is no dead“ nie len hrá, ale ním ja žíje. Áno, ďalším interpretom na 2018 budú Slaves, ktorí dokazujú, že aj punk sa môže dostať na najvyššie priečky brtiských hitparád.

Tak a máme tu zatiaľ posledné a najhorúcejšie meno, ktoré coloursáci vyhodili pod rúškom tajomna len nedávno na svoj instagramový profil. Hovoria vám niečo piesne „Budapest“, či „Blame it on me“? Áno, tieto až mainstreamové rádiové počiny, ktoré pozná snáď každý ma na svedomí mladý brit George Ezra, ktorého barytón roztopí už o pól roka všetky srdcia českých fanúšičiek.

Tak to by bolo zatiaľ z ponuky Colours of Ostrava 2018 všetko. Čo poviete? My si myslíme, že ak pôjdu takto rozmanito aj ďalej, tak nás čaká ďalší skvelý ročník tohto najfarebnejšieho festivalu široko ďaleko. 

AKO BOLO NA COLOURS OF OSTRAVA 2017? POZRI SI TO NAJLEPŠIE Z TOHTO ROČNÍKA!

To Top