PSY – vlastná krajina ho zakázala!

0
8
views

Juhokórejský spevák PSY, ktorý sa po celom svete preslávil svojím hitom Gangnam Style a originálnym tancom, prednedávnom vypustil nový videoklip Gentleman, ktorý mal za týždeň takmer 162 miliónov zhliadnutí a zdá sa, že prekoná rekord jeho prvého hitu.

Pieseň Gentleman získala za prvých 24 hodín 20 miliónov zhliadnutí, čím prekonala doterajší rekord 10,6 milióna za pieseň Justina Biebera – Beauty and the Beat. PSY, ktorý sa už dvakrát zapísal do Guinessovej knihy rekordov za najviac zhliadnutí videa Gangnam Style na YT a taktiež za najviac „like“, sa blíži k ďalšiemu rekordu s týmto novým singlom.

Avšak jeho vlastná krajina, na rozdiel od zvyšku sveta, nadšenie z nového klipu nezdieľa. Kórejska vysielacia spoločnosť (KBS) vydala zákaz na jeho vysielanie v juhokórejskej štátnej televízií, keďže PSY v úvode videoklipu kopne do kužeľa s nápisom „Zákaz parkovania“. Podľa KBS, ktorá už aj v minulosti takéto zákazy vydala, je toto správanie proti štandardom verejnoprávneho vysielateľa. No zdá sa, akoby tento zákaz len zvýšil popularitu hitu Gentleman, a tak rapper PSY kráča v ústrety ďalšiemu Guinessovmu rekordu.

psy-to-vo-videoklipe-gentleman-prehnal